آهنگساز ایرانی در جشنواره شنژن چین به روی صحنه می‌رود

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۷ ب٫ظ
آهنگساز ایرانی در جشنواره شنژن چین به روی صحنه می‌رود     علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر مهر امسال در جشنواره بین‌المللی موسیقی در شهر شنژن، حضور پیدا خواهد کرد.   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ،  جشنواره بین‌المللی موسیقی شهر شنژن «Shenzhen» از جمله جشنواره‌های مهم موسیقی در کشور چین است که در آن ده‌ها هنرمند از کشور‌های مختلف شرکت می‌کنند.   […]

 

 

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر مهر امسال در جشنواره بین‌المللی موسیقی در شهر شنژن، حضور پیدا خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ،  جشنواره بین‌المللی موسیقی شهر شنژن «Shenzhen» از جمله جشنواره‌های مهم موسیقی در کشور چین است که در آن ده‌ها هنرمند از کشور‌های مختلف شرکت می‌کنند.

 

قرار است این هنرمند روز پنجشنبه (۲۰ مهر) در جشنواره ارکستر سمفونیک شنژن «Shenzhen Symphony orchestra» حضور پیدا کرده و آثاری از آنتونین دورژاک و پیوتر ایلیچ چایکوفسکی را رهبری کند.

 

سولیست این کنسرت نیکلاس اپینگر (Niklas Eppinger) نوازنده مشهور آلمانی ویولنسل است.

 

شهر شنژن که در حال ایجاد موقعیت‌های بزرگی در اقتصاد است، نتایج قابل توجهی نیز در برنامه‌های فرهنگی و خلاقانه به دست آورده که جذابیت جدیدی را به این کلان شهر جوان و پر جنب و جوش اضافه کرده است.

 

هدف اصلی برگزاری این جشنواره بین‌المللی موسیقی پر کردن شکاف فرهنگی بین کشور‌های مختلف است، به عنوان مثال سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۸۰۰ نوازنده و هنرمند سرشناس از بیش از ۴۰ کشور و منطقه در این رویداد حضور داشتند و ۲۱ کنسرت را برگزار کردند.

 

علی رهبری تابستان سال ۱۳۹۴ که به عنوان مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران فعالیت می‌کرد، ارکستر فیلارمونیک چین را که پیش از آن در پکن رهبری کرده بود به ایران دعوت کرد و نوازندگان این ارکستر در کنار نوازندگان ایرانی طی ۲ شب در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداختند.

 

رهبری اکنون رهبر دایم میهمان اُپرای مارینسکی سنت پترزبورگ روسیه است.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار