امادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تامین حداکثری سوخت زمستان

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۲ ب٫ظ
امادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تامین حداکثری سوخت زمستان امادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تامین حداکثری سوخت زمستان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر اساس برنامه های تولید تکلیفی و با توجه به سرد شدن هوا ، آمادگی خود برای تامین حداکثری سوخت زمستان را اعلام می دارد. مهندس رامین حاتمی در جلسه کمیته بحران مقابله با عوارض عوامل جوی با اعلام […]

امادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تامین حداکثری سوخت زمستان

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر اساس برنامه های تولید تکلیفی و با توجه به سرد شدن هوا ، آمادگی خود برای تامین حداکثری سوخت زمستان را اعلام می دارد.

مهندس رامین حاتمی در جلسه کمیته بحران مقابله با عوارض عوامل جوی با اعلام آمادگی این شرکت در تامین سوخت زمستانی ، دستورالعمل های لازم برای رسیدن به این وضعیت را به شرکتهای تابعه ابلاغ نمود.

به گزارش ترانه نیوز مهندس حاتمی افزود : شرکت های تابعه و مناطق عملیاتی همسو با ستاد تهران بایستی آمادگی بیشتری برای مواقع بحرانی و بروز عوامل جوی باشد. در این رابطه حضور مسئولان و افراد مرتبط با تولید و در دسترس بودن آنها ضرورت دارد. همچنین ماشین آلات باید همواره آماده استفاده باشند و از جاده های دسترسی به چاهها بازرسی مستمر به عمل آید. اطمینان از عملکرد ژنراتورها ، چک کردن سیستم مخازن و تاسیسات و فعال بودن اتاق بحران ، پرهیز از ترددهای غیر ضروری در شب و ایجاد تمهیدات لازم برای نقاطی که سابقه یخزدگی دارند ، از دیگرموارد ضروری در این رابطه است.

بر اساس این گزارش : در این جلسه که در ستاد تهران و با حضور مدیر عامل و دیگر مدیران و روسای ستادی به علت شرایط جوی موجود برگزار شد ، مهندس محمدرضا مام بیگی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به صورت سیستم ویدئوکنفرانس از آمادگی تجهیزات ترابری ،. تجهیزات ایمنی و دستگاههای اطفا حریق در منطقه عملیاتی خانگیران خبر داد و افزود: در این منطقه همه تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط سرد زمستای فراهم شده است و در این رابطه علاوه بر تجهیزات و ماشین آلات ، البسه اضافی و لوازم گرم کننده مورد نیاز کارکنان در منطقه عملیاتی خانگیران و مواد غذایی پیش بینی شده است. همچنین طبق برنامه تولید مطابق با برنامه تولید تکلیفی پیش می رود و آمادگی تولید مازاد در صورت نیاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد را داریم.

در این جلسه مهندس سعید ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز از برگزاری سه مانور مشترک HSEبا پالایشگاه گاز ایلام و شرکت خطوط لوله و مخابرات خبر داد و اظهار داشت : این شرکت آمادگی لازم برای مقابله با بحران ها را دارد و تجهیزات و سخت افزارهای مورد نیاز را فراهم ساخته است. همچنین تفاهم نامه همکاری این شرکت با پالایشگاه گاز ایلام و دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای مواقع بحران به امضا رسیده است. وی افزود : کتابچه و تلفن های اضطراری کارکنان مناطق عملیاتی و مربوط به ستاد بحران تهیه شده است. دوره های آموزشی وضعیت های بحرانی فرضی از جمله انتشار گازهای سمی و حوادث و بلایای طبیعی صورت گرفته است.

این گزارش می افزاید : دکتر غلامحسین منتظری مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز در این جلسه اهم الزامات مرتبط با فصل سرما رادر ۴۳ بند ارائه داد که برخی از آنها شامل اطمینان از صحت عملکرد و آماده به کار بودن خودروهای آتش نشانی و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت باز کردن جاده ها ، تنظیم نوبتکاری و آماده به کار بودن اپراتورهای دستگاهها و ماشین آلات سنگین ترابری و خدماتی در نقاط مختلف مناطق عملیاتی ، بررسی و اطمینان از صحت عملکرد سیستم های UPS مراکز ، پالایشگاه ، تاسیسات ، چاهها و آمادگی لازم جهت رفع اشکالات احتمالی است.

وی افزود : بررسی ترانس چاهها ، بررسی و اطمینان از عملکرد دیزل ژنراتورها و در سرویس بودن کلیه سیستم های مرتبط با ایمنی فرآیند تاسیسات سرچاهی و بازدید و بررسی مستمر خطوط لوله و اطمینان از در سرویس بودن سیتم حفاظت کاتدی و رفع اشکالات احتمالی از دیگر موارد آمادگی این شرکت به شمار می رود. همچنین پیش بینی کالاهای مصرفی ، تهیه لیست قطعات یدکی مهم ، پیش بینی ، تهیه و در دسترس بودن لوازم یدکی و کارتهای سیستم کنترلی ابزاز دقیق از دیگر موارد است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی از بررسی و اطمینان برقراری ارتباط موثر و پایدار تلفنی و بیسیم در مناطق عملیاتی و ساختمان ستاد خبر داد و افزود : مشخص نمودن و نصب تابلو نشان دهنده نقاط آنتن دهی قوی بی سیم و تلفن همراه در مسیر چاهها و جاده های ارتباطی از جمله کارهای پشتیبانی است. بررسی خطوط انتقال برق و تاسیسات مرتبط ، بررسی سیل بندها و کانالهای هدایت آبهای سطحی در تمامی چاهها ، بازدید از اتاق های کنترل ،برنامه ریزی و تنطیم نوبت کاری و استقرار پرسنل تعمیراتی و کنترل شیفت ها و مدیریت مرخصی آنها از دیگر موارد این الزام در فصل زمستان است.

 

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار