ایران به دومین تامین کننده نفت هند تبدیل شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۰ ق٫ظ
ایران به دومین تامین کننده نفت هند تبدیل شد ایران با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی به دومین کشور تامین کننده نفت هند تبدیل شده است.  به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، وزیر نفت هند اعلام کرد: ایران در فاصله ماه های آوریل (فروردین-اردیبهشت) و ژوئن (خرداد-تیر) با پیشی گرفتن از عربستان سعودی به دومین تامین کننده نفت هند تبدیل شد. دارمندرا پرادان […]

ایران با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی به دومین کشور تامین کننده نفت هند تبدیل شده است. 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، وزیر نفت هند اعلام کرد: ایران در فاصله ماه های آوریل (فروردین-اردیبهشت) و ژوئن (خرداد-تیر) با پیشی گرفتن از عربستان سعودی به دومین تامین کننده نفت هند تبدیل شد.

دارمندرا پرادان گفت: هند که پس از چین، دومین مشتری اصلی نفت ایران است در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵.۶۷ میلیون تن یا در واقع نزدیک به ۴۵۷ هزار بشکه نفت در روز از ایران نفت وارد کرده است.

پرادان در توضیحات کتبی خود که خطاب به پارلمان این کشور تنظیم شده بود به آمار مقایسه ای سال گذشته اشاره ای نکرد اما هند در مدت مشابه سال قبل حدود ۳.۴۶ میلیون تن یا نزدیک به ۲۷۹ هزار بشکه در روز از ایران وارد کرده بود.
بر اساس این گزارش، عراق همچنان نخستین تامین کننده نفت هند است، این کشور در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی ۷.۲۷ میلیون تن نفت به هند صادر کرد.
هند در حال حاضر از سوی آمریکا به شدت تحت فشار است تا برای همسویی با سیاست های تحریم علیه ایران، واردات نفت خود از کشورمان کاهش دهد.
رسانه های هند هفته گذشته از تلاش دولت دهلی نو برای یافتن راهکارهایی با هدف ادامه واردات نفت از ایران بعد از ۱۳ آبان به رغم فشارهای گسترده آمریکا خبر داده بودند.
دهلی نو و واشنگتن هنوز هیچ مذاکره رسمی برای معافیت هند از تحریم های آمریکا انجام نداده اند اما پس از سفر یک هیات آمریکایی به دهلی نو مقامات هندی خوش بین هستند که بتوانند راهی برای ادامه واردات هند بیابند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار