برداشت بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۳ ق٫ظ
برداشت بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی برداشت بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی در هفت ماه ابتدای سال جاری بیش از ۹ میلیارد متر مکعب گاز از پارس جنوبی برداشت شده و رقمی بیش از ۷ میلیارد مترمکعب گاز در مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین سازی شده است. به گزارش ترانه نیوز؛عبدالرحمن صالحی، جانشین رییس دیسپچینگ مجتمع گاز پارس […]

برداشت بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی

اخبار صنعت گاز

در هفت ماه ابتدای سال جاری بیش از ۹ میلیارد متر مکعب گاز از پارس جنوبی برداشت شده و رقمی بیش از ۷ میلیارد مترمکعب گاز در مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین سازی شده است.

به گزارش ترانه نیوز؛عبدالرحمن صالحی، جانشین رییس دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در هفت ماه ابتدایی سال جاری، مجتمع گاز پارس جنوبی حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین تولید کرده است.
صالحی با بیان اینکه این افزایش تولید با توجه به توسعه فازهای جدید و افزایش کیفیت تولید در پالایشگاه‌های مجتمع اتفاق افتاده، گفت: در این مدت نزدیک به ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب گاز از مخزن پارس جنوبی برداشت شده است.
وی این افزایش برداشت را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کشور عنوان کرد و گفت: با سرعت گرفتن پروژه‌ها در سال‌های اخیر شاهد افزایش سهم برداشت ایران از مخزن پارس جنوبی بودیم که به‌زودی با تکمیل فازها این میزان نیز رشد چشمگیری خواهد داشت.
جانشین رئیس دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی در خصوص حجم سایر تولیدات مجتمع گفت: در این مدت فازهای پارس جنوبی موفق به تولید یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۳۵۸ تن LPG (پروپان و بوتان) نیز شده‌اند.
صالحی میزان میعانات گازی تولید شده مجتمع در هفت ماه ابتدای سال جاری را ۱۱۴ میلیون و ۸۰ هزار بشکه عنوان کرد و افزود: پارس جنوبی در تولید عمده محصولات خود رشد چشمگیری را شاهد بوده، همچنین امسال بیش از یک میلیون و ۳۰۳ هزار تن اتان تحویل پتروشیمی‌های جم، کاویان و مروارید شده است.
وی اتان را یکی از مهم‌ترین محصولات مجتمع دانست و گفت: ارسال این محصول به پتروشیمی‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه با توجه به تولید محصولات ارزشمند باعث رشد و شکوفایی صنایع مختلف در تمام کشور می‌شود.
صالحی میزان گوگرد تولیدی مجتمع را از ابتدای سال تا پایان مهر حدود ۲۹۰ هزار تن اعلام کرد.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار