برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در اهواز

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۸ ق٫ظ
برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در اهواز مراسم پایانی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در اهواز برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، در این مراسم استاندار خوزستان گفت: انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده بزرگ در اواخر قرن بیستم در سطح جهان تعریف شده است، انقلابی که نتیجه یکصد سال مبارزات مردم منطقه و به طور خاص مردم ایران […]

مراسم پایانی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، در این مراسم استاندار خوزستان گفت: انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده بزرگ در اواخر قرن بیستم در سطح جهان تعریف شده است، انقلابی که نتیجه یکصد سال مبارزات مردم منطقه و به طور خاص مردم ایران در راه استقلال و عزت ملی است.

صادق خلیلیان با اشاره به اینکه پیروزی در دفاع مقدس تثبیت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود افزود:
در حال حاضر بر اساس ارزیابی‌های مجامع بین المللی در شاخص‌های توسعه‌ای کشور ایران در سطح کشور‌های با شاخص توسعه بالا قرار دارد.
وی ادامه داد:ما موظفیم که در ابعاد مختلف حماسه‌ای را که در دفاع مقدس شاهدش بودیم که حاوی مفاهیم عمیقی است از طریق هنر هم در نسل فعلی به عنوان یک الگو در سطح ایران، در سطح منطقه و بین المللی و هم در انتقال بین نسلی این مفاهیم را از طریق هنر منتقل  و گسترش بدهیم و تعمیق ببخشیم.

دبیر سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام گفت: از سوی هنرمندان داخلی و خارجی یک هزار و  ۳۴۸ اثر در بخش‌های داستانی، مستند، ۱۸۰ ثانیه، نماهنگ و فیلم نامه به دبیرخانه ارسال کردند.
حبیب مازندرانی با اشاره به اینکه در بخش بین المللی جشنواره از  مجموع آثار ۷۴ کشور، ۲۲ کشور آثارشان برای جشنواره انتخاب شدند، افزود: در بخش داخلی و خارجی به ترتیب ۵۹ و ۴۴ اثر به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام راه یافتند.

وی ادامه داد: آثار این جشنواره در روز ۲۷ دی ماه در هفت سانس ۹۰ دقیقه‌ای در شهر اهواز و بخش‌هایی از آن‌ها در شبکه استانی پخش شد و تمامی این آثار در اختیار  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است تا هنرمندان و علاقمندان این آثار را تماشا کنند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار