تالار هنر میزبان «سئنامرگو» می­ شود

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۷ ق٫ظ
تالار هنر میزبان «سئنامرگو» می­ شود نمایشنامۀ «سئنامرگو» در تالار هنر خوانده می شود. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، با حمایت تالار هنر، نمایشنامۀ «سئنامرگو» به نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی روزهای پنج­شنبه ۸ دی و جمعه ۹ دی ماه ساعت: ۱۶ به شیوه نمایشنامه‌خوانی ویژۀ نوجوانان به روی صحنه می­ رود.   نمایشنامه «سئنامرگو» اقتباسی آزاد از […]

نمایشنامۀ «سئنامرگو» در تالار هنر خوانده می شود.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، با حمایت تالار هنر، نمایشنامۀ «سئنامرگو» به نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی روزهای پنج­شنبه ۸ دی و جمعه ۹ دی ماه ساعت: ۱۶ به شیوه نمایشنامه‌خوانی ویژۀ نوجوانان به روی صحنه می­ رود.

 

نمایشنامه «سئنامرگو» اقتباسی آزاد از داستان زال و سیمرغ شاهنامه است که پیش از این دو مقام نخست از دو جشنواره بادکنک طلایی و جشنواره کودک و شهر را کسب کرده است.

 

سایر عوامل اجرای نمایشنامه‌خوانی «سئنامرگو» عبارتند از:نقش‌خوانان: مانداناعبقری، پرستو آراسته، محمدرضا لطفی، مانی نجم الدینی، محمدرضا باغی، علی کریم شجره، فرشاد ثابت.

 

صحنه‌خوان: رکسانه عبقری، منشی صحنه: الهه موسوی، طراح نور: کیوان ضیاپور، صدا: مهدی حنفی.

 

در خلاصه نمایشنامه «سئنامرگو» آمده ­است:

سام نریمان در روزی که قرار است با تولد فرزندش از شادی مشعوف شود، با دیدن موهای سپید نوزاد خشمگین شده و به دایه ­اش فرمان می ­دهد که طفل را از او دور کند. دایه به ناچار طفل را در پای البرز کوه رها می­ کند به این امید که ماده گور و آهویی او را به فرزندی بگیرد. سیمرغی که تازه صاحب سه جوجه شده طفل را به کنام خود می­ برد و او را مادر می­ شود

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار