توانمندسازی ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۸ ق٫ظ
توانمندسازی ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار در خوزستان  توانمندسازی     مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با اشاره به توانمندسازی حدود ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار در سال گذشته، گفت: آموزش های مهارتی با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به منظور تامین معیشت آن ها ارائه می شوند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، عبدالنبی سواعدی اظهار کرد: در طول سال ۹۸، […]

 توانمندسازی

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با اشاره به توانمندسازی حدود ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار در سال گذشته، گفت: آموزش های مهارتی با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به منظور تامین معیشت آن ها ارائه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، عبدالنبی سواعدی اظهار کرد: در طول سال ۹۸، حدود ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار خوزستانی از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. بر اساس تفاهم نامه سه جانبه ای که میان سازمان آموزش فنی و حرفه ای، وزارت کشور و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری وجود دارد، این آموزش ها با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به منظور تامین معیشت آن ها ارائه می شوند.
وی افزود: شناسایی زنان سرپرست خانوار معمولا از چند حوزه؛ بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد شهید، بنیاد برکت و امور بانوان استانداری صورت می گیرد. در سال ۹۷، هزار و ۴۳ زن سرپرست خانوار تحت پوشش آموزش های مهارتی قرار گرفتند، همچنین برای سال ۹۹ پیش بینی می شود که حدود ۸۰۰ نفر از آموزش های حرفه ای بهره مند شوند اما ممکن است این تعداد افزایش نیز یابد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان بیان کرد: در طول سال گذشته حدود ۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار در رشته های تعمیرکار سخت افزار تلفن همراه، نازک دوز زنانه، قالی باف تابلویی، تولید گیاهان دارویی، گلیم بافی، پرورش بلدرچین و مرغ بومی، پرورش قارچ خوراکی، پرورش زنبور عسل، دوخت لباس های محلی و تولیدات چرمی دست دوز، آموزش های حرفه ای دیدند.
سواعدی در پایان با بیان اینکه این آموزش ها به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار صورت می گیرد، گفت: امسال نیز آموزش های حرفه ای برای توانمندسازی زنان ادامه دارد و با توجه به شیوع کرونا، کلاس های آموزشی به صورت مجازی برگزار می شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار