جیره‎بندی آب کلید خورد

تاریخ انتشار: شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۲ ق٫ظ
جیره‎بندی آب کلید خورد مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب گفت: امسال در استان اصفهان در پیک مصرف آب مجبور به جیره بندی موقت شدیم. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب گفت: با استفاده از تجهیزات مختلف کاهنده مصرف مانند سردوش های کاهنده آب می توان  میزان قابل توجهی […]

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب گفت: امسال در استان اصفهان در پیک مصرف آب مجبور به جیره بندی موقت شدیم.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب گفت: با استفاده از تجهیزات مختلف کاهنده مصرف مانند سردوش های کاهنده آب می توان  میزان قابل توجهی از مصرف آب  را مدیریت و بهینه کرد.

علی سید زاده  افزود: مصرف خانگی آب در تهران به ازای هر خانواده ۲۴ متر مکعب در ماه است و چنانچه از تجهیزات کاهنده استفاده شود و مصرف بهینه شود به ازای هر نفردر شهر تهران  ۳۴ لیتر در روز آب کمتری مصرف می شود و در سال ۱۰۰ میلیون لیتر صرفه جویی خواهیم داشت.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب گفت: امسال در استان اصفهان در پیک مصرف آب مجبور به جیره بندی موقت شدیم.

سید زاده با اشاره به اینکه هدف از اطلاع رسانی تغییر رفتار مرم در فرهنگ مصرف آب است گفت: اطلاع رسانی به موقع، استفاده از وسایل استاندارد و کاهنده مصرف آب منجر به مصرف بهینه آب می شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران کشور کم آبی است افزود: اگر سازگاری با شرایط کم آبی ایجاد نکنیم دچار مشکل خواهیم شد.

 معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر هم گفت: هریک از بخش های کشاورزی، صنعتی و خانگی چنانچه مصرف برق را در ساعات اوج مصرف کاهش دهند دچار کمبود برق نخواهیم شد.

احمدی یزدی گفت: مشترکین صنعتی حدود یک سوم مصرف برق کشور را به خود اختصاص می دهند. بخش صنعتی چنانچه ساعت کاری پیک مصرف را به ساعت دیگر شبانه روز منتقل کنند، در زمان های اوج مصرف با قطعی برق روبرو نخواهیم شد.

علی‌رضا احمدی یزدی با اشاره به توافق ۵۰ هزار مشترک بخش کشاورزی با شرکت های توزیع برق در سطح کشور افزود: با بخش های کشاورزی توافق شده است در صورتی که از موتور های برق و پر مصرف در ساعات پیک گرم روز استفاده نکنند ۲۰ ساعت در روز برق رایگان در روز در اختیار آنان قرار میگیرد.

او همچنین افزود با موافقت هیات دولت در استان های گرم کشور در ماه های تیر و مرداد، ساعت شروع به کار ادارات دولتی قبل از ساعت ۷ صبح و ساعات پایان اداری نیز  ۱۳  و ۳۰ باشد در مصرف مصرق در زمان اوج مصرف کاهش چشمگیری حاصل می شود. تا کنون ۷ استان گرمسیری از این طرح استقبال کردند.

احمدی یزدی از مردم خواست در بخش های خانگی از وسایل استاندارد و کم مصرف استفاده کنند.

 معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر افزود: از کولر های آبی بجای کولر گازی و از لامپ های ال ای دی و کم مصرف بجای لامپ های رشته ای استفاده شود. این نوع لامپ ها هم روشنایی بیشتری دارد و هم گرمای کمتری ایجاد می کند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار