در بازدید مدیران رسانه ملی از پارس جنوبی مطرح شد: صداوسیما نسبت به انعکاس دستاوردهای صنعت نفت در پارس جنوبی اهتمام می‎ورزد

تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۹ ق٫ظ
در بازدید مدیران رسانه ملی از پارس جنوبی مطرح شد: صداوسیما نسبت به انعکاس دستاوردهای صنعت نفت در پارس جنوبی اهتمام می‎ورزد رئیس سازمان صدا و سیما پارس جنوبی را نماد اقتدار و عظمت متخصصان ایرانی در به ثمر رساندن طرح های عظیم صنعت نفت عنوان کرد و گفت: رسانه ملی، تلاش ها و دستاوردهای عظیم متخصصان ایرانی صنعت نفت در پارس جنوبی را بیش از گذشته برای ملت ایران به نمایش بگذارد. به گزارش پایگاه خبری […]

رئیس سازمان صدا و سیما پارس جنوبی را نماد اقتدار و عظمت متخصصان ایرانی در به ثمر رساندن طرح های عظیم صنعت نفت عنوان کرد و گفت: رسانه ملی، تلاش ها و دستاوردهای عظیم متخصصان ایرانی صنعت نفت در پارس جنوبی را بیش از گذشته برای ملت ایران به نمایش بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، عبدالعلی علی عسگری (پنجشنبه، ۲۱ تیرماه) در راس هیأتی از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما و با همراهی محمد مشکین فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از طرح های درحال توسعه پارس جنوبی بازدید کرد.
رئیس سازمان صدا و سیما در بازدید از طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی و جلسه با مجری و پیمانکاران این طرح اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت های اجرایی صورت گرفته از سوی پیمانکاران داخلی تحت راهبری کلان وزارت نفت، دستاوردهای خوبی را در پارس جنوبی به همراه داشته است.
وی با تاکید بر اینکه باید قدردان توانمندی های ملت ایران باشیم، خاطرنشان کرد: دستاورد های عظیم این مجموعه بزرگ صنعتی باید موجب “اعتماد به نفس ملی” شده و با همراهی مردم گام های بلندی در پیشرفت و توسعه اقتصادی برداشته شود.
علی عسگری توسعه فازهای پارس جنوبی را با وجود تحریم ها و دسیسه دشمنان با هدف عقب ماندگی اقتصادی کشور، نتیجه افزایش سطوح دانش فنی و مهندسی متخصصان داخلی عنوان و ابراز امیدواری کرد رسانه ملی بیش از گذشته بتواند در راستای حمایت هم جانبه از صنعت داخلی اهتمام ورزد.
توسعه پارس جنوبی مصداق بارز عزت ملی است
وی در این باره ادامه داد: امیدواریم رسانه ملی تلاش های کارکنان طرح های درحال توسعه در شرایط دشوار آب و هوایی منطقه پارس جنوبی را که مصداق بارز غیرت و عزت ملی است، به خوبی و بهترین شکل برای مردم به نمایش بگذارد؛ اگر چه عظمت این کار بزرگ را صرفا می توان بطور عینی و ملموس احساس کرد و زبان هر رسانه ای در برابر این موفقیت های بزرگ قاصر است.
رئیس سازمان صدا و سیما افزود: درصورتی که مردم با چگونگی و شرایط دشوار تحقق این دستاوردها آشنا شوند، در راستای مصرف بهینه منابع ملی و مشارکت مطلوب در ارتقای بهره وری تولیدات داخلی گام بر می دارند.
علی عسگری در ادامه مشارکت حداکثری پیمانکاران داخلی در اجرای طرح های پالایشگاهی و فراساحل را مایه افتخار و مباهات توصیف کرد و افزود: خوشبختانه اکنون در نقطه ای ایستاده ایم که بخش عظیمی از تاسیسات ساحلی و سکوهای فراساحل و همچنین حفاری و خطوط لوله بدون نیاز به نیروهای خارجی و با باور و توان داخلی انجام می شود. البته توان بسیار بالایی در اختیار صنعت نفت ایران است و در این زمینه باید روند رو به جلو خود را ادامه دهد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: به نمایندگی از مجموعه رسانه ملی، از وزارت نفت ایران، مدیران ارشد این وزارت خانه، مجریان طرح ها و پیمانکاران بزرگ ایرانی که علی رغم موانع موجود با اتکا به توانمندی ایرانی، پروژه های باقیمانده را به مراحل پایان کار خود رسانده اند تقدیر و تشکر می کنم.
توسعه پارس جنوبی پس از ٢٠ سال به جمع بندی نهایی می رسد
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز در جریان بازدید رئیس رسانه ملی از پارس جنوبی اعلام کرد: توسعه میدان پارس جنوبی در فازهای درحال توسعه پس از ٢٠ سال، تا پایان امسال، به جز فاز ۱۱ به جمع بندی نهایی می رسد.
محمد مشکین فام در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت ۵ بخش کلی هرکدام از طرح های گازی پارس جنوبی گفت: عملیاتی شدن فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ پارس جنوبی تا پایان سال ٩٧، نویدی برای ملت ایران است که فرزندان آنها پس از ٢٠ سال تلاش، به اهداف تعیین شده رسیدند.
 انعکاس تلاش های صورت گرفته در بخش بالادستی پارس جنوبی همگام با اصلاح الگوی مصرف
مشکین فام با اشاره به اینکه برداشت گاز از پارس جنوبی با تلاش بسیار زیاد و سرمایه گذاری حدود ٧۵ میلیارد دلاری در مدت ٢٠ سال صورت گرفته افزود: باید بتوانیم برای بخش پایین دستی که به حوزه مصرف مرتبط است، به منظور اصلاح شیوه مصرف برنامه هایی داشته باشیم و مردم هم با سختی های فرایند استحصال و تولید گاز مصرفی آشنا شوند.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: به همین ترتیب، رسانه و بخش صنعتی باید در زمینه صرفه جویی دوشادوش و درکنار هم با ارایه برنامه هایی، ضمن تشریح فرآیند فوق، به اصلاح الگوهای مصرف انرژی بپردازند تا بتوانیم همواره از مواهب این نعمت طبیعی استفاده و درعین حال از آن حفاظت کنیم.
در جریان بازدید میدانی رئیس سازمان صدا و سیما از ردیف های شیرین سازی و مرکز کنترل پالایشگاه طرح توسعه فاز ١٣، گزارشی از وضعیت تولید و فعالیت های اجرایی در بخش های مختلف دریا و پالایشگاه خشکی توسط مجری این طرح ارائه شد.
رئیس سازمان صدا و سیما پیش از بازدید از فازهای درحال توسعه منطقه دو پارس جنوبی در کنگان، از برخی مجتمع های پتروشیمی منطقه دیدن کرده بود.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار