در سال گذشته محقق شد:تولید بیش از ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق

تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۵ ق٫ظ
در سال گذشته محقق شد:تولید بیش از ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال ۱۳۹۶ در مجموع ۱۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون و۹۱۷ هزار متر مکعب گاز و ۵۹۴ هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده است.  به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، درباره توان تولید گاز و میعانات گازی افزود: این […]

شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال ۱۳۹۶ در مجموع ۱۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون و۹۱۷ هزار متر مکعب گاز و ۵۹۴ هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده است. 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، درباره توان تولید گاز و میعانات گازی افزود: این شرکت توان تولید روزانه بیش از ۶۲ میلیون متر مکعب گاز از ۶۴ حلقه چاه تولیدی را دارد. همچنین روزانه سه هزار و ۵۰۴ بشکه میعانات گازی استحصال می شود.
احمد رجبی درباره برخی از پروژه های سرمایه ای مهم اجرا شده در سال گذشته و در دست اقدام شرکت نفت و گاز شرق، گفت: این پروژه ها شامل مواردی همچون انجام تعمیرات اساسی و پیشگیرانه تاسیسات استحصالی گاز ترش و شیرین، تثبیت جاده های دسترسی خطوط هوایی برقی و جاده های خطوط لوله در مراکز جمع آوری، بهسازی و تجهیز اتاق کنترل چاه ها و مراکز جمع آوری خانگیران، اعمال پوشش سطوح داخلی دو مخزن ذخیره، تعویض سیستم رادیویی منطقه خانگیران، ساخت و نصب دو مخزن جدید مایعات درCMF خانگیران، خرید نوار DENSO به منظور تعویض پوشش های صدمه دیده ۳۰ کیلومتر از خطوط لوله جریانی فاز دو و تامین کالاهای حیاتی مرتبط با تداوم تولید تاسیسات گاز ترش و شیرین مناطق عملیاتی خانگیران می شود.
وی در رابطه با فعالیت های شاخص مدیریت امور فنی نفت و گاز شرق نیز گفت: مهمترین فعالیت های این مدیریت شامل راه اندازی سه حلقه چاه، نصب و راه اندازی تفکیک گرهای دو حلقه چاه، انجام مشبک کاری، مسدودسازی و آزمایشات و نمودار گیری های لازم، تهیه گزارش اطلاعات و عملکرد مخازن میدان های خانگیران و گنبدلی، گزارش عملکرد تزریق و تولید شوریجه دی و نظارت بر حفاری یک حلقه چاه و تعمیر یک چاه دیگر در حضور دکل است.
سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ادامه داد: در حوزه اچ اس ایی، در مجموع ۲۸ هزار و ۶۹۲ مورد فعالیت مانند بازرسی ایمنی، آتش نشانی، مجوز کار و نظارت بر کارهای تعمیراتی انجام شده است. همچنین در بخش ایمنی برای نیروهای پیمانکاری و شرکتی در مجموع ۱۲ هزار و ۸۶۲ نفر ساعت و در بخش بهداشت نیز ۶۵۸ نفر ساعت کلاس های آموزشی برگزار شده است.
رجبی ادامه داد: در رابطه با فعالیت های شاخص اداره بازرسی فنی هم می توان به مواردی همچون ضخامت سنجی دوره ای و موردی، نظارت و انجام آزمایش آلتراسونیک، بازرسی عملیاتی و کارگاهی و تفسیر فیلم جوش اشاره کرد که در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰ مورد را شامل می شود.
وی اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی نقاط ابتدایی و انتهایی لوله و تست یونیت های بین راهی، انجام تست عایق الکتریکی بر روی اتصالات عایق خطوط لوله، بازرسی دوره ای طول خطوط پتاسیل گیری شده و بازرسی و رفع اشکال از سامانه های حفاظت کاتدی را نیز از فعالیت های شاخص اداره حفاظت از خوردگی برشمرد و گفت در این حوزه هفت هزار و ۳۱۰ مورد فعالیت انجام شده است.
به گفته رجبی، اداره خدمات فنی چاه ها نیز کارهایی همچون خدمات فنی سرچاهی و عملیات و تعمیرات داخلی چاه ها به تعداد دو هزار و ۴۷۲ مورد انجام داده است؛ فعالیت های شاخص اداره تعمیرات در این مدت در واحدهای مکانیک، برق، ابزار دقیق، تهویه، کارگاه مرکزی و خطوط لوله در مجموع ۲۱ هزار و ۱۲۷ مورد است و فعالیت های آموزشی شامل دوره های آموزشی شغلی، مدیریتی، عمومی، کامپیوتر و HSE در مجموع ۵۲ هزار و ۱۴ نفر ساعت بوده است.
شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق یکی از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که مسئولیت تولید و بهره برداری از چاه های گاز ترش مخزن مزدوران و گاز شیرین مخازن شوریجه بی، شوریجه دی و گنبدلی در حومه منطقه سرخس را به عهده دارد و تامین گاز مورد نیاز مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاه های پنج استان شمال و شمال شرق کشور را انجام می دهد.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار