آخرین اخبار

تخریب گران بدانند! این وصله ها هرگز به سلیمانی دشتکی استاندار جدید و روشنفکر خوزستان نمی چسبد

در چند روز گذشته خبری فضای رسانه ای و خبری کشور را تحت تاثیر قرار داده است و آن انتصاب استاندار پرتلاش و شریف خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی به ریاست سازمان استاندارد کشور و نیز انتصاب دکتر قاسم سلیمانی دشتکی استاندار باسابقه و فرزند خلف و شایسته ی بختیاری به استانداری خوزستان است.
ضمن تبریک به مردم خوزستان بجا دانستیم که دکتر قاسم سلیمانی دشتکی را جهت تنویر و تبیین افکار عمومی خوزستان بیشتر معرفی نماییم:
قاسم سلیمانی دشتکی استاندار فعلی خوزستان (زاده ۱۳۳۴، دشتک در استان چهارمحال بختیاری و استاندار استان چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم است. وی تحصیلکرده کارشناسی ارشد روانشناسیِ دانشگاه اصفهان است. وی در ۲ مهر ۱۳۹۶ توسط هیئت دولت به عنوان استاندار ایلام منصوب و معرفی گردید.
ایشان فعالیت خود را ابتدا از سال ۱۳۵۷ در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرد. وی ابتدا دبیر و مدیر دبیرستان‌های اردل و شهرکرد بود. وی در مناصب اجرایی و مدیریتی مختلف ازجمله؛ رئیس گروه آموزشی روانشناسی استان چهارمحال و بختیای، مدیرکل تعاون استان چهارمحال و بختیاری (از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)، مدیرکل تعاون استان اصفهان (از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان (از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳) و معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی در کارنامه خود دارد.
شایان ذکر است ایشان از خانواده ی بزرگان و خوانین چهارمحال و بختیاری می باشد.
از روشنفکر بودن و احترام و اعتقاد ایشان به بانوان جامعه؛انتصاب اولین بخشدار زن در استان چهارمحال و بختیاری برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی و در زمان استانداری این خان زاده ی شجاع و فرهیخته را می توان ذکر نمود.
و از آزادگی و عزت نفس این مرد بزرگ اینکه طی سفر رییس جمهور حسن روحانی و هیئت دولت به استان چهارمحال و بختیاری در ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری، نصب هرگونه پلاکارد و بنرهای تبلیغاتی دولتی برای استقبال از رئیس‌جمهور و هیئت‌دولت را ممنوع و خلاف قانون دانست. او این کار را فقط بر عهده مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد دانست. سلیمانی چاپ و نصب بنرهای خیر مقدم در ادارات و مسیرهای استقبال و تجمع مردمی به رئیس‌جمهور و وزرا با استفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال را ممنوع اعلام کرد.
و این در حالی ست که بسیاری از استانداران و مسئولان ارشد دولتی سفرهای رییس جمهور و وزرا را به مثابه ی فرصتی برای خوش رقصی و تملق می دانند و با انجام ریخت و پاش های فراوان سعی در خودنمایی هرچه بیشتر می نمایند.
اینها گوشه ای از اقدامات شایسته و کارنامه ی پربار قاسم سلیمانی دشتکی استاندار جدید خوزستان است و حالا عده ای سودجو و فرصت طلب که در دوران دکتر غلامرضا شریعتی هم با تخریب های کوردلانه ی خود خون به دل استاندار پرتلاش و مردمی خوزستان نمودند قصد تخریب خان زاده ی بختیاری را دارند و با جمع اوری امضاهای دروغین و مضحک و ادامه ی روند سراسر اشتباه و بی نتیجه ی خود به گمان خود می خواهند افکار عمومی خوزستان را بر علیه استاندار جدید بشورانند اما این کوردلان بدانند قاسم سلیمانی دشتکی همانند نیاکان و تبار سربلند و سرافراز خود حاضر به جانفشانی برای ایران عزیز و خوزستان شریف است و البته همتباران او و وطن پرستان واقعی و عاشقان واقعی خوزستان و ایران هرگز او را در این مسیر تنها نخواهند گذاشت.
این افراد معلوم الحال که بعضا رد تفکرات منحوس قومی نیز در آنها دیده می شود در یکی دو روز گذشته و با انواع و اقسام بازی های کثیف و تهمت هایی چون موافق بودن با انتقال آب و…سعی در تخریب شخصیت استاندار جدید و روشنفکر خوزستان دارند حال آنکه در وهله ی اول کارنامه ی ایشان نشانگر غیرت و تعصب ایشان به مردم و منطقه است و در وهله ی دوم طرح های انتقال آب طرح هایی کشوری هستند که در رده های اول قوه ی مقننه و اجرایی تصمیمات آن لحاظ می شود و نه در رده ی استانداران!
آنچه مسلم است آمدن قاسم سلیمانی دشتکی به خوزستان موقعیت بعضی قوم گرایان مطرود که گمان می کردند با رفتن دکتر شریعتی موقعیت به اعوان و انصار آنها می رسد و می توانند استان را چپاول نمایند را به خطر انداخته است و باید آمدن ایشان را به فال نیک گرفت و منتظر اقدامات سازنده؛قابل توجه و ماندگار ایشان طی ماههای آتی بود.
۲۷بهمن ماه ۹۹/بابک طهماسبی

مطالب مرتبط