ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۳ ب٫ظ
ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران موفق شد طی هشت ماه اول امسال در مجموع به میزان دو میلیارد و ۵۶۷ میلیون متر مکعب گاز در مخزن شوریجه دی و سراجه قم تزریق نماید و در فصل سرد به […]

ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران موفق شد طی هشت ماه اول امسال در مجموع به میزان دو میلیارد و ۵۶۷ میلیون متر مکعب گاز در مخزن شوریجه دی و سراجه قم تزریق نماید و در فصل سرد به میزان دو میلیارد و ۱۷ میلیون متر مکعب به شبکه سراسری گاز تحویل دهد.

مهندس رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اعلام این خبر افزود : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تولید حداکثری روزانه ۲۷۷ میلیون متر مکعب گاز معادل ۳۰ درصد مصرف گاز کشور را تامین می نماید. از حیث تعهدات تولید تکلیفی گاز نیز ۹۶ درصد آن محقق شد ه که چهار درصد باقیمانده به جهت راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی و اولویت تولید از مخازن مشترک در سال جاری است.

به گزارش ترانه نیوز ، مهندس حاتمی اظهار داشت :این شرکت در سال ۱۳۹۶ موفق شد با تولید روزانه ۲۲۹ هزار بشکه نفت به رکورد تولید از میادین مشترک نفتی دست یابد. در این زمینه می توان به تولید روزانه ۳۳ هزار بشکه نفت از میدان پایدار غرب اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت هزار بشکه در روز افزایش داشته است. همچنین بیش از یک سال تولید زودهنگام و بدون وقفه از میدان مشترک آذر را تجربه کند. میزان برداشت از این میدان مشترک در ابتدای سال ۹۶ به میزان ۱۵ هزار بشکه در روز بود که هم اکنون تولید آن به روزانه ۳۰ هزار بشکه ارتقاء یافته است.

بر اساس این گزارش : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، ۲۳ طرح را در بخش‌های بالادستی و میان دستی برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی معرفی کرده است که ارزش آنها به ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می رسد. سهم این شرکت از تفاهمنامه‌های امضا شده شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های داخلی و خارجی در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی ۱۳ فقره MOU است؛ اما در کنار این تفاهمنامه‌ها، دفتر سرمایه‌گذاری این شرکت محل برگزاری جلسه‌های فشرده با شرکتهای متقاضی داخلی و خارجی برای اجرای پروژه در قالب EPCF و EPDF است؛ ارزش این پروژه‌ها حدود ۴ میلیارد دلار است. با برنامه ریزی و تمرکز بر تولید از میادین مشترک در این سال موفق به امضای قرارداد توسعه دو میدان مشترک آبان و پایدار غرب با شرکت روسی ZN در قالب قراردادهای جدید امضاء و نهایی شد.

 

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار