مدیرعامل شرکت متن خبر داد: پایان طراحی اولیه مخازن ذخیره‎سازی نفت‎‏خام جاسک تا خردادماه امسال

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۹ ب٫ظ
مدیرعامل شرکت متن خبر داد:  پایان طراحی اولیه مخازن ذخیره‎سازی نفت‎‏خام جاسک تا خردادماه امسال ذخیره سازی نفت مدیرعامل شرکت متن از اتمام طراحی اولیه مخازن ذخیره سازی نفت خام جاسک تا پایان خردادماه خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده نیز پیمانکاران اجرایی ساخت مخازن انتخاب و فعالیت خود را شروع می کنند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز  ، تورج دهقانی ضمن بازدید از طرح احداث مخازن […]

ذخیره سازی نفت

ذخیره سازی نفت

مدیرعامل شرکت متن از اتمام طراحی اولیه مخازن ذخیره سازی نفت خام جاسک تا پایان خردادماه خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده نیز پیمانکاران اجرایی ساخت مخازن انتخاب و فعالیت خود را شروع می کنند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز  ، تورج دهقانی ضمن بازدید از طرح احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام و پایانه صادراتی جاسک واقع در سواحل مکران، در نشستی با حضور مشاوران و سرمایه‌گذار پروژه در جریان آخرین وضعیت و اقدام های صورت گرفته، قرار گرفت.

به گفته دهقانی، بر اساس سیاست‌های کلی نظام، طرح توسعه سواحل مکران در ۶۵ کیلومتری بندر جاسک اجرا می شود که بخشی از این طرح، احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و پایانه صادراتی است که نفت سنگین و سبک را از گوره با خط لوله ۴۲ اینچی به این پایانه منتقل می کند.

وی اظهار کرد: طرح احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام و پایانه صادراتی جاسک به عنوان یک طرح عظیم ملی، دارای ۵ ایستگاه پمپاژ نفت است که در ۳ استان بوشهر، فارس و هرمزگان احداث می شود. این پایانه نفتی صادرات و واردات نفت بر اساس برنامه زمانبندی به بهره برداری می رسد.

دهقانی از احداث ۲۰ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در بندر جاسک خبر داد و گفت: طراحی اولیه این مخازن تا پایان خرداد ماه سال جاری به اتمام می رسد. بر اساس برنامه زمانبندی پیمانکاران اجرایی ساخت مخازن طی ۲ ماه آینده انتخاب و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

گفتنی است، پایانه صادرات نفت جاسک (مکران) شامل ۳ گوی شناور است که امکان بارگیری و تخلیه انواع کشتی‌های نفتکش اعم از کوچک تا فوق سنگین را فراهم می‌کند. همچنین محلی در ساحل مکران برای احداث حوضچه آرامش و اسکله‌های مورد نیاز جهت پهلوگیری شناورهای پشتیبان در نظر گرفته شده است.

قرارداد فاز نخست طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام بندرجاسک به عنوان بخشی از برنامه راهبردی وزارت نفت در توسعه این بندر و انتقال نفت خام از گوره به جاسک، مهرماه سال ۹۷ بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و مشارکت پتروامیدآسیا و شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید امضا شد. ظرفیت ترمینال جاسک (مکران) در فاز نخست ۱۰ میلیون بشکه و در فاز دوم تا۳۰ میلیون بشکه پیش‌بینی شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار