زمان آغاز عملیات کنترل فوران چاه به روش TOP KILLنزدیک است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۰ ب٫ظ
زمان آغاز عملیات کنترل فوران چاه به روش TOP KILLنزدیک است مهارگران چاه ۱۴۷ رگ سفید – ۲ آماده می شوند  زمان آغاز عملیات کنترل فوران چاه به روش TOP KILLنزدیک است مهارگران فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید – ۲ از شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری ایران در تلاشی جمعی و هماهنگ خود را برای آغاز نخستین عملیات تخصصی جهت بستن چاه به […]

مهارگران چاه ۱۴۷ رگ سفید – ۲ آماده می شوند

 زمان آغاز عملیات کنترل فوران چاه به روش TOP KILLنزدیک است

مهارگران فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید – ۲ از شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری ایران در تلاشی جمعی و هماهنگ خود را برای آغاز نخستین عملیات تخصصی جهت بستن چاه به روش موسوم به TOP  KILL آماده می کنند .

به گزارش ترانه نیوز نقل از ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در این ارتباط تیم های عملیاتی، فنی و تخصصی و پشتیبانی نسبت به اورهال و مقاوم سازی (عایق بندی) دو دستگاه آتی واگن ها و انواع استینگر اقدام کردند. خودروهای سنگین نیزبرای انتقال  تجهیزات و سایر ملزومات مورد نیاز تدارک دیده شده است .

همچنین افشانه های آب (شیلترها) و هدرها برای ایجاد فرصت جهت نزدیک شدن مهارگران به دهانه چاه و کانون آتش نصب و آماده سازی گردیده  است .

محوطه سازی برای استقرار مخازن سیال و پمپ های فشار قوی تزریق سیال (پمپ تراک) به اتمام رسیده و ضمن تعریض جاده های دسترسی به چاه، تمهیدات لازم برای احتمال شرایط بارندگی پیش بینی و در دست اجرا است .

از سوی دیگر با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته به موازات عملیات ورود به دهانه چاه و کشتن آن از سطح، روش مسدود کردن چاه از عمق (BOTTOM KILL) نیز در دستور کار است و در این ارتباط برای حفر چاه های امدادی، کار ساخت دو لوکیشن جهت استقرار دکل های حفاری در مراحل پایانی است و ۸۹ محموله تجهیزات دستگاه حفاری ۹۳ فتح تاکنون به منطقه انتقال یافته است .

گفتنی است: چاه ۱۴۷ رگ سفید – ۲ در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ۱۶ روز قبل به هنگام حفاری بوسیله دکل ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری دچار فوران و آتش سوزی شد 


DOURAN Portal V4.0.4.0

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار