سفیر روسیه: ایران کشوری نیست که کسی بتواند بر آن اعمال فشار کند

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵ ق٫ظ
سفیر روسیه: ایران کشوری نیست که کسی بتواند بر آن اعمال فشار کند سفیر روسیه در تهران با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملا غیرقانونی بوده و با زبان تهدید نباید با جمهوری اسلامی حرف زد، گفت: «مسکو به همکاری‌های خود در تمامی زمینه‌ها با تهران ادامه خواهد داد.»   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، “لوان جاگاریان” سفیر روسیه در ایران در مصاحبه اختصاصی […]

سفیر روسیه در تهران با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملا غیرقانونی بوده و با زبان تهدید نباید با جمهوری اسلامی حرف زد، گفت: «مسکو به همکاری‌های خود در تمامی زمینه‌ها با تهران ادامه خواهد داد.»

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، “لوان جاگاریان” سفیر روسیه در ایران در مصاحبه اختصاصی با روزنامه «کامرسانت» اعلام کرد که روابط مسکو و تهران به هیچ وجه تحت تاثیر تحریمهای یکجانبه‌ای که قرار است در ماه آگوست از سوی آمریکا علیه ایران اعمال شود، قرار نخواهد گرفت.

جاگاریان در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه به درخواست طرف آمریکایی درباره عدم خرید نفت ایران پس از ماه نوامبر پاسخ مثبت خواهد داد، تاکید کرد: «مسکو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را قبول ندارد. به عقیده ما، این تحریم‌ها کاملا غیرقانونی هستند.»

سفیر روسیه گفت: «روابط تجاری-اقتصادی ما با ایران فعالانه در حال توسعه است و دو کشور چند طرح مشترک بزرگ در حال اجرا دارند که یکی از آنها ساخت فاز دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر است. در حال حاضر با وجود تهدیدها از جانب آمریکا، من مانعی برای تحقق این طرح‌ها نمی بینم و همکاری دو کشور در تمامی زمینه‌ها ادامه خواهد داشت.»

وی یادآور شد که ایران به طور کامل به تمامی تعهدات خویش در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده و این مسئله بارها از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز مورد تایید قرار گرفته است.

حضور ایران در سوریه کاملا قانونی و به درخواست دمشق است

جاگاریان افزود: «در عین حال، ایران اعلام آمادگی کرده تا مسائل گسترده تر، ازجمله موضوعات منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دهد و از هم اکنون نیز رایزنی‌هایی را با کشورهای اروپایی انجام داده است. ما معتقدیم که برای دستیابی به آرامش واقعی در منطقه خاورمیانه تنها باید از در مذاکرات وارد شد. همانطور که در گذشته ثابت شده زبان هشدار و تهدید در برخورد با ایران هرگز موثر نبوده و تنها راه بررسی مسائل همانطور که قبلا گفتم گفت‌وگو است.»

سفیر روسیه با اشاره به وجود فشارها در این رابطه (حضور نظامی ایران در سوریه)، تاکید کرد: «ایران کشوری نیست که بتوان بر آن اعمال فشار کرد. ایران کشوری بزرگ است که سیاست خارجی مستقل خود را اجرا می‌کند. کار با ایرانی‌ها تنها از روش مذاکره و بررسی ممکن است. اعمال هر گونه فشاری بر تهران، اقدامی کاملا غیرسازنده خواهد بود.»

جاکاریان همچنین با تاکید بر اینکه حضور نظامی ایران در خاک سوریه کاملاً قانونی است، گفت: «ایرانی‌ها مانند نیروهای نظامی روسیه به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور داشته و در عملیات نابودسازی تروریست‌ها در این کشور مشارکت داشته‌اند. البته برخی مواقع درگیری‌های به وجود آمده که نگرانی‌هایی را درباره امکان مناقشه نظامی بین ایران و اسرائیل در خاک سوریه را برای مقامات مسکو فراهم کرده، ولی روسیه از همه امکانات خود استفاده می‌کند تا مانع از بروز چنین وضعیتی شود.»

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار