سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۲ ب٫ظ
سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت! سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت! حراجی سکه در حالی امروز در بانک کارگشایی برگزار شد که طی این پنج مرحله تا بیش از ۲۰ هزار قطعه سکه فروش رفت. قیمت تمام سکه در حراجی پنجم در برخی مواقع تا یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان یعنی قیمتی بالاتر از بازار فروخته شده […]

سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

حراج سکه در بانک کارگشایی

حراجی سکه در حالی امروز در بانک کارگشایی برگزار شد که طی این پنج مرحله تا بیش از ۲۰ هزار قطعه سکه فروش رفت. قیمت تمام سکه در حراجی پنجم در برخی مواقع تا یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان یعنی قیمتی بالاتر از بازار فروخته شده است.

به گزارش ترانه نیوز به نقل از ایسنا، با توجه به صعودی شدن قیمت سکه در ماه‌های اخیر و رکوردشکنی‌های این کالا در نهایت بانک مرکزی از هفته گذشته عرضه سکه از طریق حراجی در بانک کارگشایی را در دستور کار قرار داد. بر این اساس تاکنون پنج مرحله حراجی برگزار شد که در همه آنها قیمت‌های پایه تا حدود ۲۰۰ هزار تومان پایین‌تر از نرخ روز بازار اعلام اما در نهایت قیمت نهایی فروش حتی بالاتر از نرخ بازار نیز ثبت شده است.

بر اساس اطلاعاتی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی اعلام کرد، برای حراجی امروز(دوشنبه) بیش از ۴۰۰۰ قطعه سکه فروخته شده است. بر این اساس حدود ۱۹۲۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی فروش رفته که پایه قیمت آن از سوی بانک مرکزی یک میلیون و ۱۷۴ هزار تومان تعیین شده بود اما در نهایت حداقل قیمت هر قطعه یک میلیون ۴۰۶ هزار و حداکثر تا یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان و بالاتر از بازار فروخته شد. قیمت تمام سکه در بازار امروز تا یک میلیون ۴۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین برای نیم سکه حدود۲۳۰۰ قطعه فروش رفته که قیمت پایه آن ۵۸۷ هزار تومان اعلام شد و در نهایت بین ۶۹۵ هزار تا ۷۱۶ هزار تومان فروش رفته است. قیمت نیم سکه امروز در بازار حدود ۷۰۵ هزار تومان بود.

در مجموع با وجود اینکه پنج حراجی برگزار شده همچنان قیمت سکه بالا بوده و نسبت به روز اول تغییری نداشته است. این در حالی است که مدیرعامل بانک کارگشایی عنوان می‌کند در نتیجه برگزاری حراجی‌ها بیش از ۶۰ هزار تومان از حباب سکه شکسته شده اما اینکه چرا قیمت همچنان هم‌طراز روزهای ابتدایی بوده و در بازار گاها با افزایش مواجه شده به دلیل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و همچنین افزایش هرچند اندک قیمت دلار بوده است.

قبل از برگزاری مرحله اول حراجی، حباب سکه حدود ۲۰۰ هزار تومان اعلام و مدیرعامل بانک کارگشایی پیش‌بینی کرده بود که با برپایی حراجی‌ها تا ۵۰ درصد این حباب از بین برود.

حراجی سکه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در بانک کارگشایی انجام می‌شود و فعلا پایانی برای آن اعلام نشده و ادامه خواهد داشت اما برای چهارشنبه هفته جاری با توجه به تعطیلی که وجود دارد تاکنون اعلامی مبنی بر تغییر زمان از سوی بانک مرکزی به بانک کارگشایی اعلام نشده و در این حالت لغو خواهد بود. در هر حراجی که حدود دو ساعت به طول می‌انجامد و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده بسته‌های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی از سکه نیم و تمام بهار آزادی به حراج گذاشته می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار