شاخص بهره مندی روستاییان خوزستان از آب سالم ۷۰درصد است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۲ ق٫ظ
شاخص بهره مندی روستاییان خوزستان از آب سالم ۷۰درصد است شاخص بهرمندی قائم مقام شرکت آب وفاضلاب استان خوستان گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام شرکت آب وفاضلاب روستایی استان خوزستان در چند سال گذشته سبب دسترسی ۱۲۲هزار و ۱۷۷ نفر از روستاییان این استان به آب شرب سالم و افزایش شاخص بهره مندی روستاییان خوزستان از آب سالم به ۷۰.۰۱درصد شد. به گزارش پایگاه […]
شاخص بهرمندی
قائم مقام شرکت آب وفاضلاب استان خوستان گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام شرکت آب وفاضلاب روستایی استان خوزستان در چند سال گذشته سبب دسترسی ۱۲۲هزار و ۱۷۷ نفر از روستاییان این استان به آب شرب سالم و افزایش شاخص بهره مندی روستاییان خوزستان از آب سالم به ۷۰.۰۱درصد شد.
به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، عادل حرباوی  بیان کرد: ۱۲ پروژه آبرسانی روستایی نیمه تمام و جدید در مدت زمانی بین سال های ۱۳۹۶ تا ۹۸در استان خوزستان تکمیل شده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه های تکمیل شده باعث بهره مندی ۳۲۸ روستای خوزستان از آب شرب سالم شد افزود: در این مدت ۶۳۸ کیلومتر شبکه توزیع آب شرب اجرا و کارگزاری شده است.
حرباوی گفت: حجم مخازن ذخیره آب احداث شده ۲۲هزار و ۱۰۰ مترمکعب است. شاخص کیفی و بهداشتی آب شرب نیز با اقدامات صورت گرفته از ۹۳ درصد به بیش از ۹۸ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: طی چهار سال گذشته پنج آزمایشگاه آب شرب در استان خوزستان احداث و تجهیز شده و تعداد دستگاه های کلریناتور (کلرزنی ) نیز ۷۸ مورد افزایش یافته است.
قائم مقام شرکت آب وفاضلاب استان خوستان با اشاره به اینکه ۳۵ حوضچه پیش ته نشین و آب پاک مسقف شده است گفت: در سال های ۹۲ تا آذرماه سال ۹۸ مجموعا ۸۴۰ روستای جدید به آب شرب سالم و پایدار تجهیز شدند که از این تعداد ۹۶ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۸هزار و ۴۴۵ نفر در سال ۹۲، ۶۳ روستا با جمعیت ۳۸هزار و ۳۳۵ نفر در سال ۹۳ و ۲۲۰ روستا با جمعیت ۱۲۹هزار و ۳۲۷ نفری در سال ۹۴ بوده است.
وی افزود: همچنین ۱۹۶ روستا با جمعیت ۸۶هزار نفر در سال ۹۵، ۱۷۰ روستا با جمعیت ۷۹هزار و ۲۴۸ نفر در سال ۹۶، ۴۰ روستا با جمعیت بالغ بر ۳۰هزار نفر در سال ۹۷ و ۵۵ روستا با جمعیت بیش از ۳۲هزار و ۴۷۳ نفر در سال ۹۸ به آب شرب سالم دسترسی پیدا کردند.
جشن بهره مندی روستاهای کارون به آب شرب
حرباوی گفت: در سال ۹۷ جشن بهره مندی تمام ۶۵ روستای شهرستان کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی با حضور وزیر نیرو برگزار شد.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار