صادرات نفت از ۲/۶ میلیون بشکه گذشت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۵ ب٫ظ
صادرات نفت از ۲/۶ میلیون بشکه گذشت   صادرات نفت از ۲/۶ میلیون بشکه گذشت   سخنگوی دولت افزایش ۱۰ برابری میزان سرمایه‌گذاری خارجی بعد از برجام را بیانگر عملکرد صحیح دولت خواند و گفت: تامین منابع داخلی را از طریق تسهیلات به بخش غیردولتی برای فعال کردن بخش های راکد در دستور کار دادیم. سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری منظم […]

 

صادرات نفت از ۲/۶ میلیون بشکه گذشت

 

سخنگوی دولت افزایش ۱۰ برابری میزان سرمایه‌گذاری خارجی بعد از برجام را بیانگر عملکرد صحیح دولت خواند و گفت: تامین منابع داخلی را از طریق تسهیلات به بخش غیردولتی برای فعال کردن بخش های راکد در دستور کار دادیم.

سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری منظم نشست سران قوا و وجود تفاهم کامل بین رئیسان سه قوه، سرمایه گذاری را موضوعی مهم برای توسعه کشور دانست و گفت: میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشور، بعد از برجام حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است.

به گزارش ترانه نیوز، محمدباقر نوبخت امشب در نشست خبری در رشت بیان داشت: وقتی از سرمایه سخن می گوییم، می تواند منشأ داخلی یا خارجی داشته باشد و هردوی اینها، نیاز به شرایط و بسترهایی دارد که باید مهیا شود.

وی یادآور شد: با شرایطی که در سال ۹۲ داشتیم و نیز محدود شدن فروش نفت، دولت با تدبیر و درایت، به درستی عمل کرد و توانستیم شرایطی ایجاد کنیم که فروش نفت در حال حاضر به بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه برسد.

نوبخت با اشاره به انجام بیش از ۱۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور طی سال گذشته ادامه داد: با توجه به ساز و کارهایی که دولت آمریکا ایجاد کرده، شرایط تیره ای در روابط اقتصاد بین الملل بوجود آمده اما وضعیت در آینده می تواند بهبود یابد.

به گفته نوبخت، آنچه که دولت انجام داد افزایش سرمایه‌گذاری داخلی به میزان ۷.۱ درصد بود و برای رسیدن به رشد ۸ درصدی در اقتصاد، باید سالانه ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: داشتن قوانین مناسب از سوی مجلس که هم قانون زدایی کند و هم خلاءهای قانونی را پر کند، نیاز به مساعدت قوه مقننه دارد و در عین حال، تامین امنیت فضای سرمایه‌گذاری نیز به عهده قوه قضاییه است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: خوشبختانه تفاهم کاملی بین سه قوه وجود دارد و اینکه گفته می شود هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی بخش خصوصی است، بیانگر آن است که این ظرفیت داخلی وجود دارد و نیاز به اهتمام هر سه قوه است تا از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی، استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران مذاکرات مربوط به برجام به اتمام رسیده و اکنون درحال انجام موارد ذکرشده در این توافقنامه بین المللی هستیم و تنها انتظار ما از طرف های مقابل، اجرای کامل مفاد برجام است.

نوبخت با بیان اینکه درخصوص ابزارهای دفاعی کشورمان، با هیچکس مذاکره نمی کنیم، افزود: ایران اسلامی هر اقدامی را که برای دفاع از مرزهای سرزمینی و تامین امنیت مردم و کشور لازم بداند، انجام می دهد.

سخنگوی دولت در ادامه سخنانش گفت: چند برنامه در گیلان برای دولت تعریف شده؛ اول تکمیل پروژه های عمرانی مثل راه آهن و آزادراه ، ساماندهی مشکل پسماندها و محیط زیست، اشتغال جوانان و ساماندهی بخش تولید استان.

نوبخت با یادآوری تشکیل شورای برنامه ریزی گیلان در ۳۱ تیرماه امسال با حضور مدیران عامل همه بانک های کشور، این جلسه را در راستای برنامه های تعریف شده برای گیلان ذکر کرد.

سخنگوی دولت در ادامه این نشست خبری گفت: بعد از تجمیع تحریم ها علیه ایران در طرح قانون کاتسا که یک روش غیرمرسوم و غیرمعمول است، ضمن محکوم کردن این موضوع، برای اقدام متقابل آماده شده ایم.

نوبخت ادامه داد: برای بررسی مغایرت کاتسا با برجام، تیمی برای رصد اقدامات و کنش های سیاسی دولت آمریکا از سوی شورایعالی امنیت ملی انتخاب شده اند و کارگروه آن فعال شده و بعد از ارائه گزارش، اقدام متقابل صورت می گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین به افزایش ۶۴ درصدی بودجه عمومی کشور از سال ۹۲ تاکنون اشاره و اضافه کرد: با این میزان افزایش، کوشیده ایم بودجه عمرانی را از ۲۲ هزار به ۴۱ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم و در بودجه جاری نیز ۷۰ درصد افزایش داشته ایم.

وی با اشاره به ساز و کار تدوین بودجه گفت: بودجه همه دستگاه ها به جای روش سنتی، براساس بازخوانی ماموریت ها و فعالیت هایی که انجام می دهند، تخصیص می یابد و برنامه ما، آن است که بر اساس اصول و محاسبه دقیق، بودجه به دستگاه ها اختصاص یابد.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: سند چشم انداز ۲۰ ساله، فرادست ترین سند کشور پس از قانون اساسی است و بر اساس این سند، قرار است در سال ۱۴۰۴ به کشوری توسعه یافته تبدیل شویم.

نوبخت با بیان اینکه توسعه فقط عمرانی و آجر روی هم گذاشتن نیست بلکه توسعه مباحث فرهنگی و انسانی هم هست، گفت: در این زمینه، جایگاه استان ها بسیار مهم است و استانداران، نقش تعیین کننده ای در توسعه دارند.

وی با اشاره به رویکرد وزارت کشور در انتصاب استانداران غیربومی اظهار داشت: توجه داشته باشیم که شایسته سالاری لزوماً به معنای بومی گرایی نیست، هرچند مدیران بومی امتیازاتی دارند که بارزترین آنها شناخت استان است ولی مدیران، چه بومی و

 

چه غیر بومی، باید بدانند که به چه گونه ای می توانند توسعه را به پیش ببرند.

سخنگوی دولت همچنین با یادآوری ارائه قانون رفع موانع تولید به مجلس شورای اسلامی بعد از دو هفته از آغاز به کار دولت یازدهم تصریح کرد: اکنون، کارگروه هر استان تشکیل شده و موضوعات مورد بررسی قرار گرفته و به واحدهای تولیدی که با دریافت تسهیلات مشکلشان رفع می شود، تسهیلات پرداخت خواهد شد.

نوبخت به مسئله پسماند در استان های شمالی کشور اشاره و اضافه کرد: این موضوع در استان های شمالی، با همه جای ایران متفاوت است و بر این اساس، مصوبه ای در دولت تصویب شده که بر مبنای آن، به سرمایه گذارانی که بتوانند از زباله، انرژی برق تولید کنند، هم تسهیلات پرداخت و هم انرژی برق تولیدی، از آنان خریداری می شود.

سخنگوی دولت در خاتمه سخنانش در این نشست خبری، با اشاره به لایحه سازمان نظام جامع رسانه ای، از اصحاب رسانه خواست پیش نویس لایحه را بخوانند و نظرات اصلاحی خود را بیان کنند.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار