عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد آغاز شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۲ ق٫ظ
عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد آغاز شد هم‌زمان با هفته دولت، عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، فاز نخست این طرح در هفته دولت با حضور سرپرست فرمانداری، مسئولان ادارات شهرستان سرخس و مدیران ارشد پالایشگاه هاشمی‌نژاد، آغاز به‌کار کرد. سیدمجید منبتی، مدیرعامل شرکت پالایش […]

هم‌زمان با هفته دولت، عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، فاز نخست این طرح در هفته دولت با حضور سرپرست فرمانداری، مسئولان ادارات شهرستان سرخس و مدیران ارشد پالایشگاه هاشمی‌نژاد، آغاز به‌کار کرد.

سیدمجید منبتی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد درباره اجرای طرح تغلیظ گاز اسیدی گفت: این پروژه با هدف افزایش راندمان واحدهای بازیافت گوگرد و کاهش گازهای گلخانه‌ای و مدیریت کربن با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در یکی از واحدهای شیرین‌سازی گاز اجرا می‌شود.

وی افزود: با اجرایی شدن این پروژه، گاز اسیدی خوراک واحدهای بازیافت گوگرد از ۳۴ درصد به حدود ۵۰ درصد حجمی H۲S تغلیظ خواهد شد و به واسطه آن، شاهد افزایش راندمان واحدهای بازیافت گوگرد خواهیم بود.

منبتی با بیان این که این موضوع از منظر محیط زیستی سبب جلوگیری از انتشار سالانه ۲۲ هزار تن گاز SO۲ به محیط زیست می‌شود، تصریح کرد: با اجرای کامل همه فازهای این پروژه، رقم یاد شده به حدود سالانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تن می‌رسد، همچنین این طرح سبب کاهش مصرف سالانه ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز می‌شود که مدیریت انتشار دی اکسید کربن به محیط را در پی دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد تصریح کرد: اقلام اصلی برای اجرای طرح، سفارش‌گذاری شده است و شرکت‌های داخلی در حال ساخت آنها هستند، بنابراین می‌توان با افتخار ادعا کرد که همه مراحل پروژه از زمان تعریف، طراحی و محاسبه، تامین کالا و اجرای آن به‌ دست صنعتگران داخلی در حال انجام است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار