آموزش‌ محصول محور باید در آموزشگاه آزاد فنی وحرفه‌ای نهادینه ‌شود

تاریخ انتشار: جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۹ ب٫ظ
آموزش‌ محصول محور باید در آموزشگاه آزاد فنی وحرفه‌ای نهادینه ‌شود فنی وحرفه‌ای   مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: با اجرای آیین‌نامه کارآفرینی و مهارت بنیان، آموزش‌های محصول محور در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای نهادینه ‌شود. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، عبدالنبی سواعدی عنوان کرد: برای اثربخشی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و توسعه مهارت باید متناسب با تکنولوژی روز و تغییرات علمی […]

فنی وحرفه‌ای

 

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: با اجرای آیین‌نامه کارآفرینی و مهارت بنیان، آموزش‌های محصول محور در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای نهادینه ‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، عبدالنبی سواعدی عنوان کرد: برای اثربخشی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و توسعه مهارت باید متناسب با تکنولوژی روز و تغییرات علمی و مهارتی حرکت کرد.

وی افزود: کمیته‌های تخصصی برای فعال کردن دپارتمان‌های تخصصی ساحل و دریا، آب، خاک و کشاورزی را برای پوشش دادن مهارت‌آموزی این حوزه‌ها در جنوب غرب کشور با بهره‌مندی از ظرفیت بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای تشکیل شود.

سواعدی در ادامه گفت: بخش دولتی به عنوان تسهیل‌کننده بخش خصوصی نقش دیپلماسی ارتباطی و پشتیبان برای پیشبرد برنامه‌های عملیاتی ایفا می‌کند.

وی اضافه کرد: برای حمایت و توسعه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای تمام ظرفیت‌های بخش دولتی مطابق با ماده ۶۱ در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

سواعدی تصریح کرد: مدل آموزش سنتی و آموزش مبتنی بر شهریه کاربرد ندارد و روش فعالیت و انتقال مهارت باید بر اساس شیوه‌های نوین تغییر پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه با روش‌های آموزشی جدید مهارتی را می‌توان در زمینه اشتغال پایدار در جامعه توسعه داد، تأکید کرد: مؤسسات کارآموزی آزاد به عنوان یک شتاب‌دهنده فعالیت و با برگزاری استارتاپ و آموزش‌های محصول محور فعالیت اقتصادی خود را گسترش دهند.

وی اضافه کرد: تولید محتوای آموزشی برای ارتقای دانش فنی و مهارتی مربیان و به روز رسانی آن مطابق با تکنولوژی روز دنیا توسط مدیران آموزشگاه‌های آزاد پیش‌بینی شود.

سواعدی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ماندگاری آن در جامعه نیاز است روش‌های انتقال مهارت تغییر پیدا کند.

وی ادامه داد: آموزشگاه‌های آزاد می‌توانند آموزش‌های ویژه را برگزار کرده و به کارآموزان بر اساس ارزیابی طی دوره گواهی آموزشی اعطا کنند.

سواعدی عنوان کرد: برای خروج از مشکلات اقتصادی آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در آینده رویداد «ایده شو» برای اقتصادی کردن فعالیت‌های مهارتی در بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر کار تشکلی برای پیشبرد اهداف، تصریح کرد: تشکل به عنوان یک قدرت و حمایت‌کننده تسهیل بسیاری از امور خواهد شد و همه باید برای انجام کارهای ارزنده هم‌افزایی، تعامل و همکاری کنند.

سواعدی خواستار برگزاری جلسات هم‌اندیشی به صورت مستمر، بر اساس برنامه زمان‌بندی و هدفمند شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار