محرومیت ۱۰ ساله ویل اسمیت از حضور در مراسم اسکار

تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۹ ب٫ظ
محرومیت ۱۰ ساله ویل اسمیت از حضور در مراسم اسکار آکادمی اسکار ویل اسمیت را به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار محروم کرد.   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، شورای حکام آکادمی علوم و هنرهای سینما صبح جمعه (۱۹ فروردین) برای ویل اسمیت که در جریان مراسم اسکار نودوچهارم به صورت کریس راک سیلی زده بود، جلسه انضباطی تشکیل داده و […]

آکادمی اسکار ویل اسمیت را به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار محروم کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، شورای حکام آکادمی علوم و هنرهای سینما صبح جمعه (۱۹ فروردین) برای ویل اسمیت که در جریان مراسم اسکار نودوچهارم به صورت کریس راک سیلی زده بود، جلسه انضباطی تشکیل داده و به محرومیت ۱۰ ساله وی از حضور در تمامی رویدادهای آکادمی از جمله مراسم اهدای جوایز اسکار رای داد.

 

اسمیت که هفته گذشته از آکادمی استعفا داده بود، بلافاصله با انتشار بیانیه‌ای گفت: تصمیم آکادمی را می‌پذیرم و به آن احترام می‌گذارم.

 

در بیانیه آکادمی در این باره آمده است: اسکار نودوچهارم قرار بود یک جشن برای افرادی باشد که سال گذشته در جامعه ما کارهای فوق‌العاده انجام دادند اما این لحظات تحت الشعاع رفتار غیرقابل قبول و زیان بخشی قرار گرفت که روی صحنه از آقای اسمیت دیدیم.

 

آکادمی ادامه داد: در جریان پخش زنده تلویزیونی مراسم، ما واکنش مناسبی به شرایط نداشتیم و از این بابت متاسفیم. ما این فرصت را داشتیم تا به الگویی برای میهمانانمان و بینندگان مراسم اسکار تبدیل شویم اما آماده چنین چیزی نبودیم و انتظارش را نداشتیم. امروز شورای حکام آکادمی جلسه‌ای تشکیل داد تا درباره واکنش مناسب به اقدامات اسمیت در مراسم اسکار گفت‌وگو کنند و استعفای وی را بپذیرند.

 

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: شورای حکام در این جلسه تصمیم گرفت آقای اسمیت از روز ۸ آوریل ۲۰۲۲ (۱۹ فروردین ۱۴۰۱) به مدت ده سال اجازه حضور در هیچکدام از رویدادها و برنامه های آکادمی از جمله مراسم اهدای جوایز اسکار را، چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی، نداشته باشد.

 

ویل اسمیت در جریان مراسم اسکار نودوچهارم به دنبال شوخی‌ای که کریس راک، کمدین، با سر تراشیده همسرش کرد، روی سن رفت و به صورت او سیلی زد. اسمیت یک روز پس از این اتفاق در یک پست اینستاگرامی از راک عذرخواهی کرد.

 

آکادمی اسکار رسیدگی انضباطی به رفتار اسمیت را از ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ۱۴۰۱) آغاز کرد. آکادمی در ابتدا در نظر داشت جلسه شورای حکام را در تاریخ ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) برگزار کند اما به دنبال استعفای این بازیگر از آکادمی اسکار که در روز اول آوریل (۱۲ فروردین) اتفاق افتاد، دیوید روبین، رئیس آکادمی، جلسه را جلو انداخت.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار