مصونیت تاسیسات نفتی غرب کشور از تبعات زلزله/ تولید گاز در تنگ‎بیجار از سرگرفته می‎شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۸ ب٫ظ
مصونیت تاسیسات نفتی غرب کشور از تبعات زلزله/ تولید گاز در تنگ‎بیجار از سرگرفته می‎شود مصونیت تاسیسات نفتی غرب کشور از تبعات زلزله/ تولید گاز در تنگ‎بیجار از سرگرفته می‎شودمدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از مصونیت تاسیسات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب از تبعات زلزله خبر داد و گفت: تولید گاز در تنگ‎بیجار بلافاصله پس از آغاز فعالیت پالایشگاه ایلام از سرگرفته می‎شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی […]


مصونیت تاسیسات نفتی غرب کشور از تبعات زلزله/ تولید گاز در تنگ‎بیجار از سرگرفته می‎شود

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از مصونیت تاسیسات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب از تبعات زلزله خبر داد و گفت: تولید گاز در تنگ‎بیجار بلافاصله پس از آغاز فعالیت پالایشگاه ایلام از سرگرفته می‎شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی به منظور بررسی راهکارهای مقابله با تبعات زلزله غرب کشور و مدنظر قرار دادن تمهیدات لازم به منظور حصول اطمینان از سلامت تاسیسات نفت و گاز در غرب کشور با حضور اعضای کمیته بحران این شرکت متشکل از مدیر عامل، مدیر برنامه ریزی، مدیر تولید، مدیر فنی، مدیر مهندسی و ساختمان، رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست، رئیس روابط عمومی، رئیس حراست، رئیس مخابرات و رئیس اداره حفاری و به صورت ویدئو کنفرانس با شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، تشکیل جلسه داد.
رامین حاتمی پس از برگزاری جلسه کمیته بحران گفت: با اینکه تاسیسات نفتشهر و تنگبیجار در نزدیکی کانون زلزله قرار داشتهاند، اما خوشبختانه هیچ آسیبی ندیدهاند و جای نگرانی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه کمیته بحران در شرکت بهرهبرداری نفت و گاز غرب، شب گذشته و پس از وقوع زلزله تشکیل شد، ادامه داد: بررسی تاسیسات برای اطمینان از سلامت آن در دستور کار شرکت نفت و گاز غرب قرار گرفت و خوشبختانه فرایندهای عملیاتی در تمام مناطق تحت مدیریت این شرکت بدون هیچ مشکلی در جریان است.
حاتمی به توقف فعالیت پالایشگاه ایلام اشاره کرد و افزود: تولید میدان گازی تنگبیجار به عنوان تامین کننده خوراک پالایشگاه ایلام تا آغاز دوباره فعالیت این پالایشگاه متوقف است و این آمادگی وجود دارد که بلافاصله پس از در مدار قرار گرفتن پالایشگاه ایلام، تولید گاز در این میدان هم از سرگرفته شود.
وی در عین حال به آسیبدیدگی جزئی ساختمان ستاد شرکت بهرهبرداری نفت و گاز غرب در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این آسیب جزئی در حال رفع است.
حاتمی این ضایعه را تسلیت گفت و بر آمادگی کامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز غرب برای همکاری در فرایند کمکرسانی به زلزلهزدگان تاکید کرد.
آمادگی نفت و گاز غرب برای همکاری در امدادرسانی
سعید ناصریپور، مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز غرب هم ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله در استان کرمانشاه، اعلام کرد: امکانات این شرکت برای کمک به زلزلهزدگان مهیاست و این شرکت در ارتباط با فرمانداری سرپل ذهاب اعلام کرده است که آمادگی دارد در صورت نیاز، ماشینآلات سنگین را به منطقه اعزام کند.
وی گفت: بررسیهای لازم بر روی تاسیسات و خطوط لوله صورت گرفته است و جای نگرانی وجود ندارد.
میدان گازی تنگبیجار یکی از میدانهای حوزه فعالیت شرکت بهرهبرداری نفت و گاز غرب از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که در فاصله‏ ۱٠ کیلومتری نوار مرزی ایران و عراق و حدوداً در ۵٠ کیلومتری غرب شهرستان ایلام قرار گرفته است. میدان نفت‌شهر هم در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی ایلام و ۲۲۵ کیلومتری جنوب غربی کرمانشاه و ۶۰ کیلومتری قصر شیرین قرار گرفته است.
چاه های نفت شهر با هدف رعایت مسائل ایمنی از مدار خارج شد
علیرضا عیدک زاده؛ رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز اظهار کرد: دقایقی پس از وقوع زلزله در غرب کشور، کمیته ستاد بحران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب تشکیل شد. در منطقه عملیاتی نفت شهر واقع در استان کرمانشاه نیز که کانون زلزله محسوب می شود، به منظور رعایت مسائل ایمنی و مقابله با تبعات پس لرزه های این حادثه، چاه های نفت شهر از مدار خارج و کارخانه نمکزدایی نیز متوقف شد.
وی افزود: تولید میدان گازی تنگ بیجار نیز به عنوان تامین کننده خوراک پالایشگاه گاز ایلام تا آغاز دوباره فعالیت این پالایشگاه متوقف است و این آمادگی وجود دارد که پس از در مدار قرار گرفتن پالایشگاه ایلام، تولید گاز در این میدان هم از سرگرفته شود. همچنین با اقدامات به موقع و از مدار خارج کردن چاه های نفتی و گازی این شرکت در غرب کشور، هیچگونه حادثه و تلفات انسانی نداشته ایم.

 

به گزارش ترانه نیوز ، در جلسه کمیته بحران که در ستاد تهران برگزار شد، اعضای کمیته به بررسی راهکارهای ایمنی و مقابله با پس لرزه های احتمالی پرداختند که با کاهش این پس لرزه ها، تاسیسات نفتی و گازی به فعالیت خود ادامه خواهند داد. همچنین با دستور ویژه مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و مناطق عملیاتی تنگ بیجار و نفت شهر آماده خدمت رسانی به ساکنان روستاهای اطراف این منطقه هستند.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار