مهار رگ‎سفید طبق زمان‎بندی دنبال می‎شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۲ ب٫ظ
مهار رگ‎سفید طبق زمان‎بندی دنبال می‎شود مهار رگ‎سفید طبق زمان‎بندی دنبال می‎شود مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در این شرکت گفت: روند پیشرفت عملیات اجرایی مهار و کنترل چاه به خوبی و براساس برنامه ریزی انجام شده و جدول زمانبندی دنبال میکند به گزارش ترانه نیوز؛ سپهر سپهری افزود: مهارگران نهایت تلاش خود را به […]

مهار رگ‎سفید طبق زمان‎بندی دنبال می‎شود

اخبار صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در این شرکت گفت: روند پیشرفت عملیات اجرایی مهار و کنترل چاه به خوبی و براساس برنامه ریزی انجام شده و جدول زمانبندی دنبال میکند به گزارش ترانه نیوز؛ سپهر سپهری افزود: مهارگران نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند تا با توجه به حساسیت کار و حجم آتش، عملیات را در چارچوب  استانداردها و رعایت اصول ایمنی اجرا کنند.
وی با اشاره به هماهنگی مطلوب میان متخصصان و کارشناسان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری، تصریح کرد: با همدلی، انسجام و تلاش بی وقفه و شبانه روزی کارکنان عملیاتی، فنی و تخصصی و پشتیبانی پیشرفت عملیات رضایت بخش است.
سپهری گفت: براساس آخرین گزارش پیشرفت عملیات، اجرای پوشش ژئو ممبراین حوضچه ۱۳۰ هزار بشکه ای ذخیره آب که به منظور تامین آب لازم جهت خنک سازی محوطه عملیات در نظر گرفته شده تکمیل و آبگیری آن به زودی شروع خواهد شد.
رییس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید درشرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه احداث محل و استقرار پمپ های آب رسانی مربوط تکمیل شده است، افزود: هم اینک ادامه ساخت لوکیشن چاه های امدادی A  و  C و  ساخت دو محل اردوگاهی برای این چاه ها مراحل اجرایی را طبق برنامه پشت سر می گذارد.
وی اظهار کرد: همچنین آماده سازی محوطه تخلیه و نگهداری تجهیزات آسیب دیده دستگاه حفاری ۹۵ (JUNK YARD)، ساخت محل استقرار مخازن سیال کشتن چاه و پمپ تراک های سیمانکاری و ساخت و آماده نمودن محل استقرار  ATHEY WAGON  در حال اجرا است.
سپهری گفت: در ادامه عملیات پاکسازی محوطه چاه که از دومین روز حادثه از سوی تیم های تخصصی عملیات حفاری، ترابری سنگین و HSE و با پشتیبانی سایر واحد ها آغاز شده است تابحال ۶۵ محموله شامل موتورهای اصلی دستگاه حفاری، اردوگاه سرچاهی و انبارها و تجهیزات حفاری از موقعیت چاه تخلیه شئده که به گفته کارشناسان تنها پنج دستگاه ژنراتور برق دستگاه حفاری حدود سه میلیون یورو ارزش دارد و با توجه به سرعت عمل در تخلیه آنها از آسیب دیدگی جدی در امان ماندند.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در این شرکت افزود: به موازات اقدامات میدانی و خارج کردن تجهیزات و ضایعات از  محوطه چاه،  دو دستگاه حفاری با توان مناسب همراه با متعلقات، تامین مواد مورد نیاز جهت ساخت سیال کشتن چاه و عملیات سیمانکاری، طراحی و ساخت STINGER نیز پیگیری و مقدمات انتقال این تجهیزات به محل چاه فراهم شده است.
چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران هفتم آبان ماه جاری در حال عملیات بوسیله دستگاه حفاری  ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران دچار فوران و آتش سوزی شد که بر اثر این حادثه متاسفانه دو تن از کارکنان دستگاه حفاری جان باختند و به دکل و تجهیزات مربوط به آن آسیب کلی وارد شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار