نوازنده پیشکسوت ترومپت درگذشت

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۵۱ ب٫ظ
نوازنده پیشکسوت ترومپت درگذشت     منوچهر اسلامی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت ترومپت در ۸۲سالگی دار فانی را وداع گفت.   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ؛ منوچهر اسلامی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت ترومپت دار فانی را وداع گفت.منوچهر اسلامی موسیقیدان، آهنگساز، مدرس، نوازنده ساز‌های ترومپت و ساکسوفون و تنظیم‌کننده متولد سوم اردیبهشت ۱۳۲۰ در تهران بود.   […]

 

 

منوچهر اسلامی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت ترومپت در ۸۲سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ؛ منوچهر اسلامی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت ترومپت دار فانی را وداع گفت.منوچهر اسلامی موسیقیدان، آهنگساز، مدرس، نوازنده ساز‌های ترومپت و ساکسوفون و تنظیم‌کننده متولد سوم اردیبهشت ۱۳۲۰ در تهران بود.

 

وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۱ به عنوان نوازنده ترومپت و ساکسوفون آغاز کرد و از سال ۱۳۴۵ به اجرای موسیقی مشغول بود.

 

تنظیم آثار متعددی برای ارکستر بادی تهران به رهبری جاوید مجلسی براساس نغمه‌ها و ترانه‌های محلی ایرانی، تنظیم و اجرای آثار متعددی برای ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی بر اساس نغمه‌هایی از ردیف موسیقی دستگاهی ایران، کتاب «دختر بویر احمدی»؛ پارتیتور برای ارکستر بادی تهران، کتاب «دختر شیرازی»؛ پارتیتور برای ارکستر ملی ایران، کتاب «چکیده و سرآغازی بر بداهه‌نوازی و هارمونی موسیقی جز و پاپ»، تدریس در هنرستان موسیقی تهران، همکاری با گروه موسیقی «ایماژ» به سرپرستی ایمان جعفری پویان و همکاری با ارکستر امید حاجیلی از فعالیت‌های زنده‌یاد اسلامی است.

 

همچنین وی تنظیم‌کننده قطعه‌های موسیقی همچون «باغ سحر» با شعر مشفق کاشانی و آهنگسازی محمود جعفری امید، «جمهوری» با شعر علی مردانی و آهنگسازی هادی آرزم و «بسیج» با شعر و آهنگسازی حسام‌الدین سراج بوده است.

 

مراسم تشییع پیکر این آهنگساز و نوازنده فقید ترومپت جمعه (۲۷ مرداد) ساعت ۱۰ صبح در امامزاده باغ فیض برگزار خواهد شد.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار