وزیر کشور: سیاست اقتصادی دولت تقویت تجارت خارجی است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۹ ب٫ظ
وزیر کشور: سیاست اقتصادی دولت تقویت تجارت خارجی است وزیر کشور گفت: سیاست اقتصادی دولت، تقویت تجارت خارجی جهت مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران است. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی سِرو در ۵۵ کیلومتری ارومیه افزود: نقش استان های مرزی در توسعه تجارت خارجی بی بدیل است و از […]

وزیر کشور گفت: سیاست اقتصادی دولت، تقویت تجارت خارجی جهت مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران است.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی سِرو در ۵۵ کیلومتری ارومیه افزود: نقش استان های مرزی در توسعه تجارت خارجی بی بدیل است و از این رو توسعه این مناطق مورد توجه دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات مناطق مرزی از نزدیک بررسی و راهکارهای لازم برای حل موانع موجود ارائه می شود، اضافه کرد: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های توسعه مناطق مرزی وجود ندارد. 

وی بیان کرد: مردم منطقه مرزی سرو درگیر برخی مشکلات معیشتی هستند و فرماندار ارومیه جهت پیگیری سریع موضوع و رفع موانع اشتغال در منطقه مامور شده است. 
طی یک ماه اخیر نصب دستگاه ایکس ری و تسریع در عملیات توسعه پایانه مرزی بازرگان و راه اندازی دفتر کنترل گذرنامه در فرودگاه ماکو نیز با هدف تقویت تجارت مرزی در آذربایجان غربی دنبال شده است. 
روز گذشته نیز مشاور معاون اول رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه روابط تجاری ایران و عراق با بازدید از مرز رسمی تمرچین در شهرستان پیرانشهر از توابع آذربایجان غربی و شرکت در جلسه رفع موانع فراروی تجار و صادرکنندگان آذربایجان غربی، تقویت تجارت با این کشور همسایه را پیگیری کرد. 
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جهت بررسی وضعیت آذربایجان غربی در حوزه های امنیتی، اقتصادی، اشتغال و مرزی از شامگاه گذشته در ارومیه حضور دارد و برگزاری جلسه شورای اشتغال و اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی در کنار بازدید از مرز سرو از جمله برنامه های وی در این سفر ۲ روزه به شمار می رود. 
آذربایجان غربی دارای پنج مرز رسمی شامل بازرگان، رازی و سرو در مرز ایران و ترکیه، صنم بلاغی در مرز جمهوری خودمختار نخجوان و تمرچین در مرز عراق است. 
مرز رسمی سرو در ۵۵ کیلومتری شهر ارومیه /مرکز آذربایجان غربی/ قرار دارد و از جمله قدیمی ترین مرزهای ایران و ترکیه محسوب می شود. 
آذربایجان غربی در امتداد مرزهای ایران با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری نخجوان واقع است و ۵۵۰ کیلومتر از مرزهای مشترک ایران و ترکیه نیز در این استان قرار دارد. 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار