پروژه ایمن‎سازی خطوط لوله در شرکت نفت و گاز گچساران اجرا شد

تاریخ انتشار: شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۳ ب٫ظ
پروژه ایمن‎سازی خطوط لوله در شرکت نفت و گاز گچساران اجرا شد مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: با تلاش همکاران عملیاتی اداره تعمیرات خطوط لوله این شرکت پروژه ایمن سازی خطوط لوله و تأسیسات اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، هوشنگ صیدالی از ایمن سازی خطوط لوله شامل حذف انشعابات خط لوله ۲۶ اینچ نفت کمکی گچساران ۱و۲ به گچساران ۳ و […]

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: با تلاش همکاران عملیاتی اداره تعمیرات خطوط لوله این شرکت پروژه ایمن سازی خطوط لوله و تأسیسات اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، هوشنگ صیدالی از ایمن سازی خطوط لوله شامل حذف انشعابات خط لوله ۲۶ اینچ نفت کمکی گچساران ۱و۲ به گچساران ۳ و ایمن سازی و غلاف گذاری خط لوله ۲۶و۳۰ اینچ نفت گچساران ۱و۲ به گوره در ۳ نقطه و تعمیر خط لوله ۱۲اینچ نفت خروجی مجموعه ۲۰ در دو نقطه شرکت گچساران خبر داد.
وی افزود: با توجه به اهمیت خطوط لوله به عنوان شریان حیاتی در چرخه تولید و انتقال نفت و گاز و از انجا که این شرکت در چهار استان قرار گرفته است و همچنین رسالت اصلی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در صیانت از این خطوط، پروژه های ایمن سازی خطوط لوله در این شرکت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه هدف از اجرای این پروژه ایمن سازی خط لوله ۳۰ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱و ۲ به گوره در ۳ نقطه به روش غلاف گذاری فلزی است، افزود: نقطه اول به دلیل ریزش کوه و در نقطه دوم به دلیل واژگون شدن خودرو سنگین عبوری روی خط لوله و در نقطه سوم به دلیل سوراخ شدن و نشستی لوله انجام شده است.

وی در ادامه به ایمن سازی لوله ۱۲ نفت خروجی مجموعه ۲۰ در دو نقطه اشاره کرد و گفت: نقطه اول به دلیل خوردگی لوله و نا ایمن بودن و نقطه دوم به دلیل ریزش کوه و ضربه خوردن لوله انجام شده است.

صیدالی اظهار کرد: ایمن سازی خط لوله ۲۶ اینچ گچساران ۱ به ۲ و حذف کلمپ‌‌های موجود روی خط، ایمن سازی خط لوله ۲۶ اینچ گچساران ۱و ۲ به گوره در کیلومتر ۱۶٫۵(دریلا) به روش غلاف گذاری فلزی ازدیگر اهداف اجرای این پروژه بوده است.

صیدالی با بیان اینکه این  پروژه از سال گذشته آغاز شده بود، عنوان کرد: پروژه ایمن سازی و حذف انشعابات خط لوله ۲۶ نفت کمکی گچساران ۱و ۲ به گچساران ۳ و ایمن سازی و غلاف گذاری خط لوله ۲۶/۳۰ اینچ نفت گچساران ۱و ۲ به گوره در ۳ نقطه پس از ۷۵ روز پایان یافت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به مبلغ قرارداد این پروژه اشاره و ابراز کرد: مبلغ ۲ میلیارد و ۵۹ میلیون ریال در این پروژه هزینه شده است.

صیدالی در ادامه به مهمترین فعالیت‌هایی که در پروژه خط لوله ۲۶ نفت کمکی گچساران ۱و۲ به گچساران ۳  انجام گرفته اشاره و بیان کرد:  اصلاحیه حذف انشعابات۲۰ اینچ، تعویض حدود ۵متر از لوله ۲۶ اینچ در کیلومتر ۱٫۵، اصلاحیه حذف انشعاب ۸ اینچ و تعویض ۲ متر از لوله ۲۶ در کیلومتر ۳٫۵، اصلاحیه حذف انشعاب ۲۰ اینچ و تعویض حدود ۴٫۵ متر از لوله ۲۶ اینچ در کیلومتر ۷ است.

وی ادامه داد: همچنین تعویض لوله‌ی ۲۶ اینچ غلاف دار در قسمت زیر پل در کیلومتر ۷٫۵ به طول۳۸ متر، تعویض لوله‌ی ۲۶ غلاف‌دار در قسمت زیر پل کیلومتر ۸ لوله ۲۶ اینچ به طول ۱۹ متر و شمع کوبی از لوله ۸ اینچ به وسیله بیل مکانیکی زیر خط لوله ۲۶ اینچ نفت کمکی در طول مسیر به تعداد ۱۰۱ جفت که شامل برش کاری پایه و تودلی ، شمع کوبی و جوشکاری از اهم فعالیت‌های انجام گرفته در این پروژه است.

صیدالی در ادامه به ایمن سازی خط لوله ۲۶و ۳۰ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱و۲ به گوره به روش غلاف‌گذاری اشاره و بیان کرد: از مهمترین عملیات انجام شده در ایمن سازی این پروژه، ایمن سازی خط لوله ۳۰ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱و۲ در کیلومتر ۴٫۲، ایمن سازی خط لوله ۳۰ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱و۲ در کیلومتر ۴٫۸  و ایمن سازی به روش غلاف‌گذاری خط لوله ۲۶ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱ در کیلومتر ۴٫۵ به طول ۱٫۶ متر است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران افزود:  در این پروژه تعمیر خط لوله ۱۲ اینچ نفت خروجی مجموعه ۲۰ از جمله مهمترین فعالیت‌هایی است که در این پروژه صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: تعویض خط لوله ۱۲ اینچ به طول ۷۲ متر، بارگیری، حمل، خم‌کاری، ریسه لوله، جوشکاری، تست اسپول، رادیو گرافی، برش کاری سرد و گرم و اتصال نهایی، تعویض خط لوله ۱۲اینچ در پیچ دژسلیمان به طول ۲۴ متر است.

صیدالی در ادامه افزود: ایمن سازی خط لوله ۲۶ اینچ نفت ارسالی گچساران ۱و۲ به گوره در کیلومتر۱۶٫۵( دریلا) که شامل برشکاری، جوشکاری و نصب غلاف ۳۰ اینج به طول ۲ متر از مهمترین فعالیت‌های انجام گرفته در این پروژه است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار