همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ انجام می شود …..پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی و سه رشته کاردانی  مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۹ ق٫ظ
همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ انجام می شود  …..پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی و سه رشته کاردانی  مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری معاون آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری از پذیرش دانشجو در دو رشته جدید  کارشناسی و سه رشته کاردانی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ در این مرکز خبر داد .  به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز”  مصطفی صداقت زاده در توضیح بیشتر در اینباره گفت: رشته های جدید کارشناسی شامل عملیات […]

معاون آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری از پذیرش دانشجو در دو رشته جدید  کارشناسی و سه رشته کاردانی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ در این مرکز خبر داد .

 به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز”  مصطفی صداقت زاده در توضیح بیشتر در اینباره گفت: رشته های جدید کارشناسی شامل عملیات حفاری و سیال حفاری می باشد که برای نخستین بار در سطح دانشگاه جامع علمی کاربردی ایجاد شده است و در کنار دانشگاه صنعت نفت به عنوان قدیمی ترین بخش آموزشی بدنه وزارت نفت اقدام به جذب دانشجو در این دو رشته تخصصی خواهد شد 

 وی افزود: رشته های جدید در مقطع کاردانی نیز مشتمل بر کاردانی فنی برق صنعتی، فنی مکانیک و فنی شیمی آزمایشگاهی است که با کسب مجوزهای لازم از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجموعه های رشته های تحصیلی این مرکز اضافه شد .

 صداقت زاده اظهار کرد: با پایان یافتن امتحانات ترم نیمسال دوم تحصیلی ۹۶ – ۹۵ در اوائل تیرماه گذشته با مجموع افزون بر پنج هزار و ۵۰۰ برگه امتحانی، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور  کار ثبت نام دانشجو برای سال تحصیلی جدید در مقطع کاردانی از تاریخ  دوم مردادماه شروع و تا نوزدهم همین ماه ادامه خواهد داشت .

 معاون آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری گفت: این مرکز در نتیجه پیگیری مستمر شرکت ملی حفاری ایران و در راستای همکاری میان این شرکت با دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد .

وی افزود: مرکز ابتدا فعالیت تحصیلی کار خود را با ۱۲۰ دانشجو  در سه گرایش مکانیک دستگاه حفاری، برق دستگاه حفاری و عملیات حفاری در مقطع کاردانی آغاز و یک سال بعد موفق به اخذ مجوز دو رشته سیال حفاری و سیمان و اسید حفاری به این رشته ها گردید و در راستای توسعه فعالیت های آموزشی، رشته ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سطح کارشناسی نیز ایجاد شد 

 صداقت زاده ادامه داد: مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری در سال تحصیلی پیش رو در مجموع در ۱۲ رشته فنی در مقاطع کاردانی و کارشناسی بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ دانشجو خواهد داشت .

 معاون آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری با بیان اینکه این مرکز وابسته به شرکت ملی حفاری ایران است که با هدف آموزش مهارتی نیروهای متخصص در حوزه بالادستی صنعت نفت به خصوص استخراج و حفاری نفت شروع به کار نمود، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد دانشجویان مرکز از میان کارکنان ملی حفاری و صنعت نفت و سایر دستگاه ها هستند .

 وی گفت: اساتید مجرب این مرکز از متخصصان ارشد صنعت حفاری کشور می باشند و  دانشجویان از کارگاه ها و امکانات شرکت ملی حفاری ایران استفاده می کنند .

 صداقت زاده یادآور شد: نقشه راه این مرکز بر مبنای ارتقاء رشته و مقاطع تحصیلی – تخصصی، همکاری بین المللی با کشورهای منطقه، بهبود شاخص های مهارتی در آموزش های کاربردی و برگزاری دوره های آموزش آزاد با توجه به ظرفیت های علمی تخصصی ترسیم شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار