نماینده مردم اهواز در مجلس: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۲ ق٫ظ
نماینده مردم اهواز در مجلس:  طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب شد     نماینده مردم اهواز، در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست بازنشستگان کشوری مبنی بر اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری به دولت ارائه و مصوب شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز” همایون یوسفی اظهار کرد: با توجه به نابرابری ها و تبعیض موجود بین حقوق بازنشستگان، درخواست اجرای طرح همسان سازی حقوق […]

 

 

نماینده مردم اهواز، در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست بازنشستگان کشوری مبنی بر اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری به دولت ارائه و مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز” همایون یوسفی اظهار کرد: با توجه به نابرابری ها و تبعیض موجود بین حقوق بازنشستگان، درخواست اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را به معاون اول رئیس جمهور ارائه دادیم.

وی افزود: معاون اول رئیس جمهور نیز از طریق سازمان اداری و استخدامی کار را پیگیر و نتیجه را با ابلاغ نامه ای اعلام کرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در تشریح متن نامه گفت: در این نامه قید شده که به منظور رفع نابرابری و تبعیض موجود بین حقوق بازنشستگان از ابتدای سال جاری با استناد بند (ه) تبصره ۱۲ قانون بودجه، حقوق بازنشستگان، موظفان و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح موضوع افزایش امتیازات جداول مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری انجام گرفت.

یوسفی ادامه داد: در بازنگری ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز در این خصوص (همسان سازی) ساز و کاری پیش بینی شده که سیر مراحل تصویب را می گذراند.

وی بیان کرد: در این بازنگری تصریح شده که دولت مکلف است از ابتدای سال جاری و ظرف بازه زمانی پنج ساله نابرابری موجود بین حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری سنوات مختلف را تعدیل کند؛ به نحوی که در سال جاری حقوق بازنشستگی و وظیفه هیچ یک از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که تا پایان سال قبل بازنشسته یا مؤظف شده یا بشوند پس از اعمال ضریب سالیانه از ۶۰ درصد و در سال پنجم برنامه نیز ۹۰ درصد آخرین حقوق و فوق العاده های مشمول کسور بازنشستگی شاغلان مشابه در همان دستگاه و در همان سال کمتر نباشد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنشستگان همواره در جلسات و دیدارهای مختلف خواستار این همسان سازی بوده و می خواستند که عدالت در این پرداختی ها رعایت شود، حال با انجام این مصوبه طی یک برنامه پنج ساله همسان سازی حقوق آنها اجرا و دیگر دغدغه ای نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر اولیاء معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور نتیجه پیگیری همایون یوسفی را طی نامه ای به معاون حقوقی مجلس و نظارت اعلام کرده و خواستار مطلع شدن معاون اول رئیس جمهور از این موضوع هم شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار