تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۴ ب٫ظ
معاون امور تولید شرکت ملی نفت : مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش چاه ۱۴۷ رگ‎سفید مقابله می ‎کنند   معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دمای بسیار زیاد و صدای گوش ‎خراش ناشی از فوران چاه ۱۴۷رگ ‎سفید، گفت: مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش مقابله می ‎کنند . به گزارش ترانه نیوز محسن پاک ‎نژاد امروز (دوشنبه، ۱۳ آذر) […]


معاون امور تولید شرکت ملی نفت
 :

مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش چاه ۱۴۷ رگسفید مقابله می کنند

 

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دمای بسیار زیاد و صدای گوش خراش ناشی از فوران چاه ۱۴۷رگ سفید، گفت: مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش مقابله می کنند .

به گزارش ترانه نیوز محسن پاک نژاد امروز (دوشنبه، ۱۳ آذر) در ادامه حضور خود در منطقه عملیاتی رگ سفید، با قدردانی از تلاش های شبانه روزی و ایثارگرانه مهارگران چاه ۱۴۷ عنوان کرد: فشار سرچاه حدود ۲ هزار و ۴۰۰ پیاس آی، دما در قسمت های تحتانی فوران در دهانه چاه حدود ۹۰۰ درجه و گرادیان دما هشت درجه است؛ به این معنا که به ازای هر متر دوری از آتش، هشت درجه از دمای محیط کاهش می یابد .

وی افزود: همکارانی که در جریان عملیات مهار آتش به جلو می روند، در معرض دمایی در حدود ۶۰۰ درجه قرار می گیرند و صوت گوش خراشی بالغ بر ۱۸۰ دسی بل را تحمل می‏ کنند .

به گفته پاک نژاد، برای درک شدت فشار ۲ هزار و ۴۰۰ پیاس آی که در فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید با آن مواجهیم، کافیست توجه داشته باشید که فشار ناشی از ترکیدن لاستیک ماشین ۱۰ پی اس آی است و یا در آتش سوزی نفت شهر که در نوع خود بی  ‏سابقه بود، با فشار کمتر از هزار پی اس آی مواجه بودیم .

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: در عین حال که عملیات مهار از سطح (Top Kill) با قوت دنبال می  ‏شود، حفاری چاه ها به ویژه در لوکیشن به منظور اقدام به عملیات مهار از عمق (Bottom Kill) نیز از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و از هیچ تلاشی برای خاموشی آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید دریغ نمی شود .

وی با قدردانی از مهارگران، تلاش بی وقفه آنان در مسیر مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید را با وجود شرایط بسیار سختی که بر این منطقه حاکم است، ستودنی خواند و ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها هرچه زودتر به ثمر بنشیند و آتش مهار شود.

DOURAN Portal V4.0.4.0

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار