عزل و نصب‌های ملک سلمان؛ از توسعه وزارت دفاع تا تعیین یک زن به عنوان معاون وزیر برای اولین بار

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۶ ق٫ظ
عزل و نصب‌های ملک سلمان؛ از توسعه وزارت دفاع تا تعیین یک زن به عنوان معاون وزیر برای اولین بار عزل و نصب‌های ملک سلمان؛ از توسعه وزارت دفاع تا تعیین یک زن به عنوان معاون وزیر برای اولین بار پادشاه عربستان در سطحی گسترده دست به یک سری تغییرات در برخی پست‌های فرماندهی عالی نظامی و برخی معاونان وزیر زد و در این راستا سند توسعه وزارت دفاع این کشور را هم امضا کرد. […]

عزل و نصب‌های ملک سلمان؛ از توسعه وزارت دفاع تا تعیین یک زن به عنوان معاون وزیر برای اولین بار

پادشاه عربستان

پادشاه عربستان در سطحی گسترده دست به یک سری تغییرات در برخی پست‌های فرماندهی عالی نظامی و برخی معاونان وزیر زد و در این راستا سند توسعه وزارت دفاع این کشور را هم امضا کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، این حکم‌های جدید شامل تعداد زیادی از پست‌های حساس در این کشور می‌شود که مهمترین آن برکناری رئیس ستاد ارتش و دو فرمانده نیروی زمینی و هوایی و تعیین افراد جدید به جای آنها به اضافه تغییراتی در سطح مستشاری دفتر سلطنتی و تعدادی از شاهزادگان مناطق است.

براساس احکام سلطنتی که در رسانه‌های دولتی منتشر شد “عبدالرحمان بن صالح بن عبدالله البنیان” رئیس ستاد کل ارتش برکنار و به جای او “فیاض بن حامد بن رقاد الرویلی” منصوب شد.

همچنین سرلشکر “فهد بن عبدالله بن محمد المطیر” ارتقا درجه یافته و به سمت فرمانده نیروی زمینی منصوب شد. در عین حال سرلشکر “مزید بن سلیمان بن مزید العمرو” به عنوان فرمانده نیروی هوایی تعیین شد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز،‌ پادشاه عربستان همچنین طی حکمی سلطنتی سند توسعه وزارت دفاع به ریاست محمد بن سلمان را امضا کرد. طی این حکم با این سند که شامل توسعه وزارت دفاع در زمینه دیدگاه، استراتژی و نمونه حرفه‌ای در راستای توسعه کشور براساس نیازهای منابع بشری است که در سایه استراتژی دفاع ملی تهیه شده، موافقت کرد.

همچنین تعدادی معاون جدید وزیران در وزارتخانه‌های امور اقتصادی و امنیتی تعیین شدند در این راستا پادشاه عربستان طی حکمی “تماضر الرماح” را در پست معاون وزیر کار و توسعه اجتماعی تعیین کرد. به این ترتیب او اولین زن در این پست در طول تاریخ عربستان محسوب می‌شود.

 در راستای این عزل و نصب‌ها گروهی از شهرداران جدید نیز گماشته شدند.

این حکم‌های جدید سلطنتی شامل تعیین تعدادی از مستشاران و شاهزادگان مناطق مختلف و برکناری برخی دیگر بنا به درخواست خودشان یا بازنشسته شدن آنها بود.

همچنین شاهزاده ترکی بن طلال بن عبدالعزیز برادر شاهزاده میلیاردر سعودی ولید بن طلال به عنوان معاون امیر منطقه “عسیر” تعیین شد. این در حالی است که شاهزاده ولید بن طلال جزو شاهزادگانی بود به اتهام فساد در هتل ریتز کارلتون در بازداشت بودند.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار