بهبهان با اجرای طرح پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به یکی از قطب های صنعتی منطقه تبدیل خواهد شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۴ ق٫ظ
بهبهان با اجرای طرح پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به یکی از قطب های صنعتی منطقه تبدیل خواهد شد استاندار خوزستان در بازدید از ابر پروژه پالایشگاه بید بلند خلیج فارس عنوان کرد: با اجرای طرح توسعه ای پالایشگاه بید بلند خلیج فارس، بهبهان به یکی از قطب های صنعتی منطقه تبدیل خواهد شد “به گزارش پايگاه خبري ترانه نيوز” استاندار خوزستان، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، […]
استاندار خوزستان در بازدید از ابر پروژه پالایشگاه بید بلند خلیج فارس عنوان کرد:

با اجرای طرح توسعه ای پالایشگاه بید بلند خلیج فارس، بهبهان به یکی از قطب های صنعتی منطقه تبدیل خواهد شد
“به گزارش پايگاه خبري ترانه نيوز”
استاندار خوزستان، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، مدیرعامل بانک پارسیان ، نماینده بانک سپه، فرماندار و نماینده شهرستان بهبهان از ابر پروژه پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید دکتر شهید زاده رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: صندوق توسعه ملی براساس نظام نامه اعتباری، اساسنامه و تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و برنامه های دولت جمهوری اسلامی با پشتیبانی از بخش خصوصی اقدام به ایجاد ساختارهای زیربنایی در سراسر کشور کرده و از پروژه های بزرگ زیربنایی پشتیبانی می نماید.
وی در ادامه افزود: در خوزستان چندین پروژه در دست پشتیبانی است که در این سفر به منظور پیگیری کارهای موجود و توسعه احتمالی پروژه ها در استان حضور یافتیم.
شهید زاده در پایان اظهار امیدواری‌کرد: با حمایت و کمک استاندار محترم و مسولین محلی برای مشکلات موجود استان چاره جویی شده تا  شاهد توسعه بیشتر و اجرای سیاست های صحیح دولت در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی باشیم.
دکتر شریعتی استاندار خوزستان نیز در بازدید از این پروژه گفت: یکی از مهمترین پروژه هایی که صندوق توسعه ملی به کمک بخش خصوصی سرمایه گذاری نموده، پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در ۲۰ کیلومتری شهرستان بهبهان با ۳/۲ میلیارد دلار  هزینه بوده است.
دکتر شریعتی افزود: پروژه در طول ۲ سال گذشته سرعت بسیار خوبی داشته و رضایت مندی بسیار خوبی هم در جهت اشتغال و هم در تحقق اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است، که امیدواریم ظرف یکسال آینده به بهره برداری برسد.
استاندار خوزستان درخصوص بازدید امروز اظهار داشت: امروز آقایان شهیدزاده رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، افخمی مدیر عامل بانک صنعت و معدن و جمعی از مدیران بانکی کشور در پالایشگاه بید بلند خلیج فارس حضور یافتند تا از نزدیک روند پیشرفت کار را مورد ارزیابی قرار دهند.
بانک های عامل، بانک صنعت و معدن ، بانک سپه همه و همه در این ابر پروژه درگیر کار هستند و لازم بود که با حضور در محل از روند اجرای پروژه مطلع شوند.
استاندار خوزستان در ادامه بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با کمک این عزیزان پروژه های زیرساختی در حوزه های مختلف را در استان خوزستان به پیش ببریم و مشکلات و معضلات خوزستان را به حداقل رسانده و سهم خوزستان را در تولید ناخالص ملی بیشتر و بیشتر کنیم.
غلامرضا شریعتی عنوان کرد: ما به دنبال این هستیم که صنایع پائین دستی این پروژه که یک مجتمع پتروشیمی است و مواد تولیدی و محصول این پروژه را که یکی از مواد آن پروپان است را به پلی پروپیلن تبدیل کند، که با راه اندازی آن باعث اشتغال قابل توجهی در منطقه خواهد شد.
وی افزود : در جلسه امروز در محل هلدینگ خلیج فارس، موافقت اولیه اعلام و آقای دکتر شهیدزاده نیزدموافقت کردند که سرمایه این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تامین شود، و آقای مهندس افخمی هم پذیرفتند که بعنوان بانک عامل این پروژه و بانک لیدر پروژه باشند.
دکتر شریعتی اظهار امیدواری کرد با تلاش و همدلی که وجود دارد کار پیش برود و به سرانجام برسد.
وی افزود: البته بانک پارسیان و بانک های دیگری هم متقاضی این سرمایه گذاری هستند.
استاندار خوزستان در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم هرچه سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شده تا بتوانیم صنعت پایین دستی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس را که یک پتروشیمی  با ۱/۶ میلیارد دلار است به انجام برسانیم و محصول آن باعث اشتغال قابل توجهی در صنایع پایین دستی شده و شاهد آن باشیم که بهبهان علاوه بر قطب کشاورزی به یک قطب صنعتی در این حوزه تبدیل شود.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار