بازسازی “معین التجار” اهواز در قالب طرح بازآفرینی شهری

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷ ق٫ظ
بازسازی “معین التجار” اهواز در قالب طرح بازآفرینی شهری   مشاور طرح بازآفرینی معین التجار اهواز گفت: اگر ظرفیتهای   شهر اهواز در نظر گرفته شود می توانیم این شهر را احیا کنیم تا از نابسامانی‌های موجود رها شود. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،  علی غفاری در هفتمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی […]

 

مشاور طرح بازآفرینی معین التجار اهواز گفت: اگر ظرفیتهای   شهر اهواز در نظر گرفته شود می توانیم این شهر را احیا کنیم تا از نابسامانی‌های موجود رها شود.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،  علی غفاری در هفتمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی هر جامعه باید از خود محل مورد نظر آغاز شود و   باید بدانیم در چه مرحله تاریخی قرار داریم.

وی با بیان اینکه به نظر می‌آید که در بازآفرینی بسیار عقب هستیم، افزود: در سالهای اخیر “مسکن مهر” نیز موجب رها شدن بافت‌های تاریخی شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ظرفیت‌های شهر اهواز تصریح کرد: اهواز دارای رودخانه کارون و پلهای بسیار زیادی است که به این شهر هویت بخشیده‌اند.

مشاور طرح بازآفرینی معین التجار اهواز گفت: اگر ظرفیتهای این شهر در نظر گرفته شود می توانیم شهر را احیا کنیم تا از نابسامانی‌های موجود رها شود.

غفاری بیان کرد: باید برای بافت تاریخی شهرهایمان ارزش قائل شویم. ساختمان معین التجار به دلیل قرار گرفتن در نقطه جغرافیایی خاص پتانسیل زیادی دارد که باید جهت بازسازی آن اقدام شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار