بیمارستان امیرکبیر امسال افتتاح می شود/ افزایش تخت های بیمارستانی فعال

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۸ ب٫ظ
بیمارستان امیرکبیر امسال افتتاح می شود/ افزایش تخت های بیمارستانی فعال   مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان از افزایش تخت های فعال بستری به ۸۰۰ تخت  خبر داد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” دکتر صادق جلیلی بیان کرد: درمان تامین اجتماعی شامل دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم استف درمان مستقیم درمان ملکی سازمان تامین اجتماعی می باشد که در استان خوزستان […]

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان از افزایش تخت های فعال بستری به ۸۰۰ تخت  خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” دکتر صادق جلیلی بیان کرد: درمان تامین اجتماعی شامل دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم استف درمان مستقیم درمان ملکی سازمان تامین اجتماعی می باشد که در استان خوزستان  بعد از استان تهران دومین تعداد مراکز را دارا می باشد.
بیمارستان امیر کبیر امسال افتتاح می شود/ افزایش تخت های بیمارستانی فعال
وی ادامه داد: ۳۱ مرکز فعال درمانی را ما در استان داریم، که شامل ۶ بیمارستان  و ۲۵ مرکز سرپایی و ۳ بیمارستان در حال ساخت که در شهرهای آبادان و دزفول در آینده نه چندان دور شاهد بهره برداری از آن ها خواهیم بود؛ در حال حاضر ۴۸۵ تخت فعال بستری داریم که با اضافه شدن این ۳ بیمارستان به ۸۰۰ تخت خواهد رسید.
جلیلی در ادامه  آماری از ۹ ماهه اول سال ۹۵ ارائه داد و گفت: در بخش درمان مستقیم حدود ۴ میلیون و ۱۴۵ هزار ویزیت در سراسر استان داشتیم که شامل ویزیت عمومی، تخصصیف دندانپزشکی و حدود ۹۰ هزار هم ویزیت مامایی همچنین در ۹ ماه اول امسال همچنین تعداد بستری ۳۹ هزار و ۶۰۰، پنج هزار و ۱۵۰ سزارین، پنج هزار و ۸۰۰ طبیعی، چهار هزار و  ۴۴۰ آزمایشگاه، ۱۴۱ هزار و ۳۰۰ مورد رادیولوژی، ۶ هزار و ۳۰۰ مورد ام. آر. آی نیز داشتیم.
جلیلی اهم اقداماتی که در این ۹ ماهه انجام شده است را در راستای افزایش کیفیت و خدمات عنوان کرد و تصریح کرد: در برخی مراکز مثل شادگان وسوسنگرد که یک یا دو پزشک داشتیم اکنون چهار پزشک عمومی، دندانپزشک و داروساز فعالیت می کنند.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان یادآور شد: با مساعدت منطقه آزاد اروند دستگاه سی. تی. اسکن پیشرفته ای را در بیمارستان آبادان مستقر و چهار دستگاه آمبولانس جدید را نیز خریداری کردیم.
وی از اجرای برنامه ای برای تغییر تمام دستگاه های رادیولوژی از آنالوگ به دیجیتال برای کاهش آسیب به بیماران خبر داد و افزود: همچنین در راستای رضایتمندی شهروندان کمیسیون پزشکی را از طبقه دوم درمانگاهی بدون آسانسور در امانیه به خیابان میهن غربی منتقل کردیم.
جلیلی اظهار کرد: در ۹ ماه اول امسال حدود هشت هزار و ۱۰۰ پرونده را در کمیسیون پزشکی مطرح و منجر به صدور رأی شد. این پرونده ها شامل رأی هایی در کمیسیون های بدوی، تجدید نظر و شورای پزشکی می شدند.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان از افتتاح بیمارستان امیرکبیر در سال جاری خبر داد و گفت: تلاش بر این این است که بیمارستان آبادان در سال ۹۶ افتتاح شود.
جلیلی یکی دیگر از برنامه ها ی درمان تامین اجتماعی را هتلینگ کردن بیمارستان ها عنوان کرد و گفت: این امر در بیمارستان امیرالومنین محقق شده است و تلاش بر این است که بیمارستان ها در حد یک هتل ۳ ستاره باشد و از این جهت امکانات رفاهی را برای بیماران فراهم آوریم. قرار بر این است که بیمارستان امیرالمونین به طور کامل و بیمارستان بهبهان هم از امسال این طرح آغاز شود تا شاهد بیمارستان هایی با کیفیت بالاتری باشیم.
وی افزود: درمان غیرمستقیم یا دفتر اسناد پزشکی ما با حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مرکز طرف قرارداد هستیم که این مراکز تقریبا شامل همه بیمارستان های استان، درمانگاه ها و مطب ها و مراکز پاراکلینیکی می باشد.
وی ادامه داد: ارتقای ارژانس بیمارستان امیرالمومنین را دستور کار داشته ایم که حدود ۴ میلیارد تومان هزینه برده است،  که علاوه بر تعداد تخت های بیمارستان کیفیت آن هم ارتقا پیدا خواهد کرد.
جلیلی بیان کرد: ۶۶۰ میلیارد تومان بودجه اسناد پزشکی سال قبل بود که تا پایان اردیبهشت امسال تمام بدهی ها را تسویه کردیم.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان در پایان از حذف دفترچه ها در مراکز ملکی  سازمان ها خبر داد و گفت: امسال در استان خوزستان این طرح ارا خواهد شد و دیگر یازی به دفترچه نخواهد بود و بر اساس شماره کارت ملی یا شماره بیمه شخص بیمار ویزیت می شود
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار