رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد: اختصاص اعتبار ۶۴۰ میلیارد تومانی به حوزه سلامت جنوب غرب خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۷ ب٫ظ
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد: اختصاص اعتبار ۶۴۰ میلیارد تومانی به حوزه سلامت جنوب غرب خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از تخصیص اعتبار ۶۴۰ میلیارد تومانی برای هزینه کرد در حوزه فعالیت این دانشکده خبر داد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز :  علیرضا آموزنده عصر امروز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید دانشکده علوم پزشکی آبادان در خرمشهر، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان […]

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از تخصیص اعتبار ۶۴۰ میلیارد تومانی برای هزینه کرد در حوزه فعالیت این دانشکده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز :  علیرضا آموزنده عصر امروز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید دانشکده علوم پزشکی آبادان در خرمشهر، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان و در حدود دو سوم بودجه سالیانه را به حوزه سلامت اختصاص داده است و بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت نیز هر کدام معادل ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه این حوزه اعتبار تخصیص داده اند.

وی، ورود خیران در حوزه سلامت را نیز یادآور شد و اقدامات انجام شده در بیمارستان های طالقانی آبادان و بیمارستان شادگان را نمونه ای از اقدامات خیران حوزه سلامت دانست.

آموزنده بیان کرد: با انجمن ها و سمن ها تعامل خوبی برقرار شده است و بسیاری از خدمات پزشکی از سوی مردم ارائه می شود و همین تعامل باعث شده است قیمت تمام شده برای سیستم درمانی کمتر شود.

وی با تاکید بر اینکه کارهای انجام شده در حوزه سلامت به صورت جمعی انجام می شوند، گفت: این اعتقاد وجود دارد که کار در حوزه بهداشت و درمانی به تنهایی از عهده سیستم درمان خارج است و به همین خاطر دانشکده علوم پزشکی فضا را برای حضور همگانی باز گذاشته است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه از افزایش تخت های بیمارستانی در جنوب غرب خوزستان خبر داد و اظهار کرد: ظرفیت تخت های بیمارستانی تا دو سال آینده به بالاتر از استاندارد کشور می رسد و بیمارستان های حوزه دانشکده آبادان در این زمنه نمونه خواهد شد.

وی ابراز امیداوری کرد که ۶۰۰ تخت به مجموعه بیمارستانی جنوب غرب خوزستان افزوده شود و افزود: برنامه ریزی شده است که به ازای هر تخت، چهار تخت به مجموعه اضافه شود و با تحقق این امر برای حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر فضای اشغال ایجاد می شود.

آموزنده همچنین جذب پزشکان بومی در مجموعه درمان را دیگر اتفاق مطلوب در حوزه درمان دانشکده آبادان دانست و گفت: ۵۰ درصد از ظرفیت دانشگاه را دانشجویان بومی تشکیل می دهند و همین پزشکان منطقه نیز می توانند ادامه تحصیل داده و تخصص های مختلف داشته باشند که با جذب این پزشکان دیگر نیاز به جذب پزشک از خارج منطقه نخواهد بود.

وی به افزودن شدن مجتمع عالی پزشکی در خرمشهر به مجموعه بهداشت و درمان منطقه نیز اشاره کرد و گفت: این مجتمع می تواند به تربیت و جذب پرستاران و علوم پایه کمک کرده و بحث بومی گزینی واقعی را در منطقه پیاده کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه به افتتاح پروژه های امروز بیمارستان ولیعصر خرمشهر اشاره و اظهار کرد: رادیولوژی دیجیتال برای نخستین بار در بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر به بهره‌برداری رسید با رادیولوژی دیجیتال کیفیت تصاویر به مراتب بهتر شده و هزینه‌ها نیز کاهش می‌یابند.

وی به افتتاح اتاق ۹ تخته شیمی‌درمانی بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر نیز اشاره کرد و زمان افتتاح آن را ۶ماه آینده برآورد کرد

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار