امام جمعه موقت اهواز: خوزستان با قطع صادرات نفت در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کرد

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۲ ب٫ظ
امام جمعه موقت اهواز: خوزستان با قطع صادرات نفت در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کرد امام جمعه موقت اهواز: خوزستان با قطع صادرات نفت در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کرد آیت الله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز امام جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان بود که انقلاب اسلامی ایران را از طریق قطع صادرات نفت به جهان معرفی کرد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” […]

امام جمعه موقت اهواز:
خوزستان با قطع صادرات نفت در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کرد

آیت الله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز
امام جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان بود که انقلاب اسلامی ایران را از طریق قطع صادرات نفت به جهان معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده با اشاره به نحوه رهبری و امامت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام راحل قطعا به عنوان یکی از استثناترین رهبران دینی در طول تاریخ و جهان مطرح هستند و بدون کمترین مبالغه‌ای آن‌چه که ما از ابعاد بسیار مهم شخصیت حضرت امام دیدیم ایشان را جزء استثناهای تاریخ قرار می‌دهد.

وی افزود: حضرت امام یک شخصیت دینی، اهل عبادت، مدرس اخلاق، فیلسوف، عارف و در عین حال دین شناس بودند و به طور کامل با سیاست، تاریخ، وضعیت جهان معاصر که کمتر در یک نفر وجود دارد در شخصیت امام وجود داشت.

امام جمعه موقت اهواز، گفت: معمولا کسی که اهل عرفان باشد به مسائل اجتماعی نمی‌پردازد و فردی که اهل عرفان باشد از مسائل سیاسی اجتناب می‌کند اما امام تمام خصلت‌های یاد شده را داشتند و اعتقاد داشتند ملت ایران می‌تواند حکومت دینی که برخاسته از اراده مردم است را تشکیل داد.

وی با اشاره به نقش مردم خوزستان در پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان‌کرد: نقش مردم خوزستان در پیروزی انقلاب اسلامی واقعا یک نقش حیاتی و تاثیرگذار بود. خوزستان بود که انقلاب اسلامی ایران را از طریق قطع صادرات نفت به جهان معرفی کرد.

آیت‌الله حسن‌زاده با بیان اینکه بعد از تهران استان خوزستان مهمترین استانی بود که در طول انقلاب داشتیم،گفت: انقلاب اسلامی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا تاثیرات خود را گذاشته است به طوری که رئیس جمهور فعلی آمریکا از هر ۱۰ جمله‌ای که سخن می‌گوید یک جمله‌اش درباره ایران است و شاید می‌توان گفت در تمام سخنرانی‌ها صحبت از ایران را دارد که این امر نشان می‌دهد انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب بسیار تاثیرگذاری در جهان بوده است.

وی به نقش و تاثیر انقلاب اسلامی ایران در بیداری اسلامی پرداخت و بیان‌کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی و مبارزه با ظلم تاثیر بسیار زیادی داشت اما متاسفانه موانع زیادی بر سر این تاثیر گذاری ایجاد کردند و انقلاب ما به ویژه زمانی که آرمانی مانند فلسطین را مطرح کرد همه عملی شدن این انقلاب را در ایران می‌دیدند اما مانع ایجاد آن شدند اما بالاخره انقلاب سبب ایجاد بیداری اسلامی در منطقه شد.

امام جمعه موقت اهواز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از ابعاد انقلاب با گذشت ۳۸ سال همچنان مغفول مانده و نیاز به آشکار شدن دارد، گفت: بحث تحلیل انقلاب حتی توسط نسلی که در انقلاب حضور داشت باید به دور از حب و بغض انجام شود. در برخی از نقاط ما به موفقیت‌های بسیار خوبی دست یافتیم اما در برخی موقعیت‌ها هنوز نتوانستیم وعده‌ای را که به مردم داده بودیم، محقق سازیم.

وی افزود: یکی از مهمترین مسائلی که هنوز محقق نشده مسئله بانک‌هاست زیرا همچنان ما نتوانستیم بانکداری بدون ربا را اصلاح کنیم و یا اینکه مفاسد اقتصادی از دیگر مسائلی است که هنوز رفع نشده و در حال همه گیر شدن در جامعه است که ان‌شاءالله دلسوزان و عقلای اندیشمندان با حضور در کنار مسئولان بدون جناحی و سیاسی کردن مسائل این مشکلات را رفع کنند

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار