آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ ب٫ظ
آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بعد از ظهر یکشنبه (چهارم آذرماه) در سالن اجتماعات شرکت نمایشگاه های بین المللی استان در اهواز برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،در این آیین […]

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بعد از ظهر یکشنبه (چهارم آذرماه) در سالن اجتماعات شرکت نمایشگاه های بین المللی استان در اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،در این آیین مديران عامل شرکت ملي حفاري ايران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و جمعی از سازندگان و شرکت هاي حاضر در نمايشگاه حضور داشتند.

در این مراسم مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با تبریک سالروز میلاد رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) و همچنین بزرگداشت هفته بسیج گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران صنعت نفت به خصوص در استان خوزستان حمایت از ساخت داخل و توانمندی های استانی و کشوری است تا در این حوزه شاهد رشد و توسعه باشیم.

مهندس سید عبدالله موسوی افزود: برپایی چنین نمایشگاه هایی در شرایط کنونی بسیار با اهمیت است زیرا با شناخت بیشتر توانمندی ها، ظرفیت ها و دانش فنی شرکت های سازنده، تامین کنندگان، شرکت های دانش بنیان و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و سایر مجامع علمی و دانشگاه ها می توان به نحو مطلوب از این پتانسیل نهایت بهره گیری را در جهت خودکفایی و خود اتکایی به عمل آورد .

وی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی این شرکت از برنامه های ساخت داخل اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران به عنوان سازمانی پیشرو و تاثیر گذار در صنعت نفت در حمایت از صنعتگران و سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان، در بیش از یک دهه گذشته مساعی خود را بکار گرفته تا ضمن  تعامل با صنعتگران داخلی، در رشد و توسعه صنایع کشور سهم بسزا داشته باشد.

موسوی گفت: این نمایشگاه در شرایطی برگزار شد که میهن عزیزمان در کارزاری اقتصادی قرار دارد و استکبار از  راههای مختلف از جمله تحریم های ظالمانه صنعت نفت را هدف قرار داده است که توانمندی های ارایه شده از سوی سازندگان داخلی در نمایشگاه ، پاسخ روشن به این تحریم ها است .

در این آیین نایب رئیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اينکه در زمان حاضر اقتصاد کشور متکی به نفت است باید در جهت پویایی هر چه بیشتر صنعت نفت با استفاده از ظرفیت های علمی، فنی و تخصصی داخل کشور  تلاش نماییم.

عدل هاشمی پور با تاکيد بر حمايت از سازندگان داخلي، افزود: بايد اقتصاد مقاومتی را جدي بگيريم و تلاش مان را در اين عرصه افزایش دهیم.

وي با بيان اين که استان خوزستان نقش ویژه ای در اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: امیدوارم همه مسئولان همت کنند تا شاهد برپایی نمایشگاه بين المللي نفت در این استان باشیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین ‌المللی خوزستان نیز در این آیین گزارشی از روند برپایی این نمایشگاه ارایه و از دست اندرکاران آن تقدیر و تشکر کرد .

رحیم جلیلی گفت: در نمایشگاه امسال از ۱۷ کتاب تخصصی و فنی و ۹ قلم تجهیزات و کالای ساخت داخل کاربردی در صنعت نفت رونمایی شد.

وي افزود: در نمايشگاه دهم ۲۲۰ شرکت از ۱۱ استان حضور داشتند که ۷۰ درصد آنها سازنده، ۲۰ درصد تامين کننده و ۱۰ درصد دانش بنيان بودند.

در پایان مراسم به هفت مجموعه صنعتی حاضر در نمایشگاه به نمايندگي از شرکت کنندگان، تندیس یادبود اهدا شد.

دهمین نمایشگاه تخصصي ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان از اول تا چهارم آذرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز برگزار شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار