اعزام ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به رگ سفید

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۰ ب٫ظ
اعزام ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به رگ سفید اعزام ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به رگ سفید تاکنون ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به همراه ۱۰ خودرو اسکورت برای تسهیل در انجام عملیات مهار چاه از سوی واحد ترابری و پشتیبانی تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به رگ سفید اعزام شده است. به گزارش ترانه نیوز، این ماشین‎آلات سنگین شامل هفت دستگاه بلدوزر، یک […]

اعزام ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به رگ سفید

اخبار صنعت نفت

تاکنون ۶۰ دستگاه ماشین‎آلات سنگین به همراه ۱۰ خودرو اسکورت برای تسهیل در انجام عملیات مهار چاه از سوی واحد ترابری و پشتیبانی تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به رگ سفید اعزام شده است.

به گزارش ترانه نیوز، این ماشین‎آلات سنگین شامل هفت دستگاه بلدوزر، یک دستگاه سایدبوم انتقال اتیواگن، یک دستگاه بیل مکانیکی مخصوص همراهی اتیواگن در حمله به آتش، ۲۱ دستگاه تانکر آب ۱۶ هزار لیتری و ۳۰ هزار لیتری، ۲۷ دستگاه تریلر و کامیون ویژه حمل و جابجایی وسایل مهار آتش، یک دستگاه ولو کرن و یک دستگاه جرثقیل ۲۰ تنی است.

روز گذشته (۱۵ آبان ماه) بیژن عالیپور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده برای مهار حادثه چاه ۱۴۷ رگ سفید اعلام کرده بود که عملیات به منظور خارج کردن تجهیزات از محوطه چاه ادامه دارد و اولویت مختص خارج کردن تجهیزاتی است که آسیب کمتری دیده‎اند.

بر اساس این گزارش، پس از پاکسازی کامل محوطه چاه و آماده سازی شرایط، حمله به چاه از سطح آغاز می‎شود و به طور موازی، استقرار دکل حفاری و حفر ۲ حلقه چاه به منظور اقدام به مهار آتش از کف نیز در دستور کار قرار دارد.

در عین حال سوخت رسانی به ماشین آلات فعال در عملیات مهار چاه رگ سفید نیز از سوی مدیریت ترابری و پشتیبانی تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در جریان است.

دکل حفاری ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران مستقر روی چاه شماره ۱۴۷ میدان رگ سفید روز یکشنبه (هفتم آبان‌ماه)، بر اثر فوران گاز چاه ۱۴۷ رگ سفید دچار حریق شد و متاسفانه در این حادثه، ۲ تن از کارکنان شرکت ملی حفاری جان باختند.

میدان نفتی رگ سفید واقع در جنوب غربی کشور و یکی از میدان‌های بزرگ نفتی است که از اطراف در بین میدان‌های نفتی بی بی حکیمه (در جنوب شرق)، پازنان (در شمال شرق)، رامشیر (در شمال غرب)، زاغه- هندیجان- بهرگانسر و تنگو (در جنوب غرب) محصور شده است.

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار