اعلام آمادگی تأمین‌اجتماعی جهت توسعه و تکمیل پوشش بیمه‌ای هنرمندان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۱ ب٫ظ
اعلام آمادگی تأمین‌اجتماعی جهت توسعه و تکمیل پوشش بیمه‌ای هنرمندان     ­مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در دیدار رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل خانه سینما و جمعی از هنرمندان از آمادگی این سازمان برای همکاری در بهره‌مندی پوشش بیمه‌ای و تکمیل شرایط بیمه‌ای هنرمندان خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز :میرهاشم موسوی گفت: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دغدغه هنرمندان را دارند و […]

 

 

­مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در دیدار رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل خانه سینما و جمعی از هنرمندان از آمادگی این سازمان برای همکاری در بهره‌مندی پوشش بیمه‌ای و تکمیل شرایط بیمه‌ای هنرمندان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز :میرهاشم موسوی گفت: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دغدغه هنرمندان را دارند و چند بار تأکید کرده‌اند که برای بیمه هنرمندان اقدامی اصولی انجام دهیم. سازمان تأمین‌اجتماعی برای تحت پوشش قرار دادن هنرمندان عزیز و فعالان تمامی حوزه‌های فرهنگی و هنری از جمله سینماگران آمادگی دارد و پیش از این نیز توافق‌ها و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است که باید با جدیت بیشتری پیگیری و تکمیل شود.وی با بیان اینکه باید منابع بیمه‌ای موردنیاز برای ارائه خدمات به هنرمندان تأمین شود، گفت: اقشار مختلف در زمان بروز مشکلات به تأمین‌اجتماعی مراجعه می‌کنند و در شرایط عادی زندگی توجه کافی به موضوع بیمه ندارند. انتظار ما این است که جامعه هنری کشور برای ترویج فرهنگ بیمه و آینده‌نگری، پیشگام بوده و الگوی سایر اقشار باشند. ما باید مزایای خدمات بیمه‌ای را برای مردم توضیح دهیم و حق مردم در استفاده از این مزایا را برای همه جامعه تبیین کنیم.مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: باید شرایطی فراهم کنیم که هنرمندان نیز همچون همه اقشار جامعه از خدمات جامع و کامل تأمین‌اجتماعی استفاده کنند. معاونت بیمه‌ای سازمان نیز نهایت همکاری را برای بیمه هنرمندان داشته باشد و برای قرارداد‌های هنری از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به هنرمندان استفاده کنند. در حوزه بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی قرارداد‌های هنری با رویکردی بررسی شود که هنرمندان و تهیه‌کنندگان برنامه‌های هنری با رضایت خاطر با سازمان تأمین‌اجتماعی تعامل داشته باشند.محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی همچنین در این جلسه گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی هنرمندان موضوع بیمه است. هنرمندان در سنین بالاتر به فکر بازنشستگی می‌افتند و در برخی موارد مشکلات زیادی دارند. امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها، تمهیدات مشخصی برای هنرمندان پیشکسوت ایجاد شود. برخی هنرمندان به دلیل وجود مشکلات با سنوات پایینی بازنشسته شده‌اند که وضعیت مناسبی ندارند.وی افزود: پیشنهاد ما این است که کارگروه مشترکی بین سازمان سینمایی و سازمان تأمین‌اجتماعی برای بیمه هنرمندان عرصه سینما شکل بگیرد تا مسائل مربوط به هنرمندان را به صورت مداوم پیگیری کنند. همه ما برای رفع مشکلات هنرمندان عزیز وظایف سنگینی بر عهده داریم. امیدواریم با مساعدت سازمان تأمین‌اجتماعی مشکلات جامعه سینمایی رفع شود.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار