اقدام‌های نفت خزر در استقرار مدیریت یکپارچه دارایی‎های فیزیکی تشریح شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳:۲۵ ب٫ظ
اقدام‌های نفت خزر در استقرار مدیریت یکپارچه دارایی‎های فیزیکی تشریح شد اهم اقدام‌های شرکت نفت خزر در مسیر گسترش فعالیت‎های تعالی مدیریت نگهداشت و استقرار سیستم مدیریت دارایی فیزیکی تشریح شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، مهرداد اکبری رئیس امور اجرایی و نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر در این زمینه گفت: این شرکت از سال ۱۳۸۹ اقدام‌هایی برای بهبود عملکرد سیستم مدیریت […]

اهم اقدام‌های شرکت نفت خزر در مسیر گسترش فعالیت‎های تعالی مدیریت نگهداشت و استقرار سیستم مدیریت دارایی فیزیکی تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، مهرداد اکبری رئیس امور اجرایی و نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر در این زمینه گفت: این شرکت از سال ۱۳۸۹ اقدام‌هایی برای بهبود عملکرد سیستم مدیریت نگهداشت ناوگان در دست اجرا داشت و از سال ۱۳۹۳که نظام‌نامه مدیریت دارایی‌های فیزیکی ابلاغ شد، با توجه به ابلاغ نظام‌نامه، نسبت به گسترش فعالیت‌ها در این زمینه اقدام و در نخستین گام، نظام‌نامه مدیریت دارایی فیزیکی شرکت نفت خزر را تدوین کرد.

وی افزود: ایجاد ساختار سازمانی وظیفه‌محور در کنار ساختار سازمانی رسمی نفت خزر برای اجرای الزامات مدیریت دارایی فیزیکی،  بازنگری و استانداردسازی اطلاعات تجهیزات ناوگان براساس استاندارد IS۰۱۴۲۲۴  و NORSOK۲۰۰۸ و تغییر نرم‌افزار و استفاده از نرم‌افزار بومی به دلیل مشکلات تحریم و توانمندی نرم‌افزار جدید برای استقرار الزامات مدیریت دارایی فیزیکی از دیگر اقدام‌هایی است که به این منظور اجرا شده است.

به گفته اکبری، بهینه‌سازی مدیریت جریان کار نگهداری و تعمیرات با بازنگری گردش کارها و بهبود فرآیند برنامه‌ریزی و زمان‌بندی فعالیت‌های نگهداشت و بازنگری قرارداد برون‌سپاری راهبری و نگهداشت ناوگان و افزودن الزامات مدیریت دارایی در حوزه مدیریت برون‌سپاری فعالیت‌ها نیز در دستور کار شرکت نفت خزر قرار گرفت و این شرکت به موضوع بهینه‌سازی برنامه‌های نگهداشت تجهیزات ناوگان نیز توجه ویژه‌ای دارد.

وی ارتقای سیستم مدیریت اسناد و آرشیو فنی و انتخاب، محاسبه و تحلیل شاخص‌های کلیدی عملکرد را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: تا امروز ۸ شاخص از ۲۲ شاخص مدنظر شرکت مورد محاسبه قرار گرفته و سایر شاخص‌ها تا پایان تابستان امسال در سیستم مکانیزه مدیریت نت به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبری از استقرار برنامه تحلیل علل ریشه‌ای عیوب و حوادث (RCA) در ۲ ماه آینده خبر داد و افزود: در این زمینه دستورعمل و شیوه‌نامه پیاده‌سازی RCA تدوین شده و در ماه‌های مرداد و شهریور برای جلوگیری از تکرار خرابی‌ها و بهبود قابلیت اطمینان در ناوگان شرکت نفت خزر اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگرچه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای استقرار مدیریت یکپارچگی دارایی در صنعت نفت در مسیر درستی قرار دارد، اما نیازمند استفاده از مشاوران و متخصصان خبره برای تسریع در تدوین اسناد راهبردی برای کمک به حرکت صنایع در مسیر صحیح برای پیاده‌سازی الزام‌هاست.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار