ایرانیها از کهن ترین ایام دربرقراری ارتباط باملت ها سهم داشته اند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۳ ق٫ظ
ایرانیها از کهن ترین ایام دربرقراری ارتباط باملت ها سهم داشته اند   ایرانیها از کهن ترین ایام دربرقراری ارتباط باملت ها سهم داشته اند وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایرانی ها از کهن ترین ایام، در برقراری ارتباط با دولت ها و ملت ها سهم داشته اند و این امر در بستری از روابط تمدنی و فرهنگی استمرار داشته است. به گزارش ترانه نیوزبه نقل از خبرنگار […]

 

ایرانیها از کهن ترین ایام دربرقراری ارتباط باملت ها سهم داشته اند

ظریف
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایرانی ها از کهن ترین ایام، در برقراری ارتباط با دولت ها و ملت ها سهم داشته اند و این امر در بستری از روابط تمدنی و فرهنگی استمرار داشته است.

به گزارش ترانه نیوزبه نقل از خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز دوشنبه در نخستین کنفرانس تاریخ روابط خارجی که در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد اظهار کرد: ایران به عنوان تمدنی کهن، تاریخ ساز است. بازخوانی تحولات مرتبط با تحولات بین المللی به ویژه ۲۰۰ ساله اخیر که بازتاب آن در زندگی امروز هم وجود دارد، امری مهم است.

وی افزود: ایرانی ها از کهن ترین ایام، در برقراری ارتباط با دولت ها و ملت ها سهم داشته اند و این امر در بستری از روابط تمدنی و فرهنگی استمرار داشته و در قالب رفتارهای دیپلماتیک تاکنون هم ادامه دارد.

ظریف افزود: زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است و ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارتباط آن ها در گذشته و حال هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: باید توجه داشت که مطالعه تاریخ برای ما توقف در گذشته و افتخار صرف به داشته های تمدنی ما نیست؛ تاریخ برای ما باید برای درمان امروز جامعه خود و دیگر جوامع باشد و تاریخ برای درس گرفتن و بهتر زیستن است.

ادامه دارد …

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار