رئیس اتاق بازرگانی اهواز خواستار شد/ کمک نمایندگان خوزستان به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: برخی از مسائل و مشکلات فعالان بخش خصوصی مرتبط با حوزه قوه مقننه است اما متاسفانه حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کمرنگ است در حالی که حضور نمایندگان در جلسات این شورا می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات بخش خصوصی باشد.
شهلا عموری در جلسه شورای برنامه‌ریزی خوزستان که دیروز (۲۷ دی‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، مجال و فرصتی برای تعامل بخش حاکمیت با بخش خصوصی است تا مشکلات و موانعی که بر سر راه فعالیت بخش خصوصی و فضای کسب و کار وجود دارد، به کمک این تعاملات حل شوند.
به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ؛ وی افزود: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان از اواخر سال ۹۲ کار خود را آغاز کرد که تا پایان سال ۹۳ تنها دو جلسه توسط این شورا برگزار شده بود. از ابتدای سال ۹۴، نقش‌آفرینی این شورا در استان خوزستان پررنگتر شد و تا آذرماه امسال مجموعا ۵۴ جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در خوزستان برگزار شده است.
رئیس اتاق بازرگانی اهواز تصریح کرد: در این جلسات تاکنون ۱۳۱ موضوع در بخش‌های مختلف اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است. موضوعاتی از جمله امور مالیاتی، تامین اجتماعی، تجارت خارجی، آبزی‌پروری، کشاورزی و راه و شهرسازی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مسائلی بوده‌اند که در این شورا مطرح و پیگیری شده‌اند.
عموری عنوان کرد: در ۵۴ جلسه برگزارشده شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، تاکنون ۲۸۰ تصمیم در حوزه‌های مختلف اقتصادی مصوب شده است که ۷۸ درصد از این مصوبات، ماهیت استانی و ۲۲ درصد مصوبات نیز ماهیت ملی داشته‌اند. از ۲۱۹ مصوبه استانی تاکنون ۸۳.۵ درصد آن‌ها اجرایی شده و ۱۱.۵ درصد نیز در حال پیگیری هستند و ۵ درصد دیگر نیز اجرایی نشده‌اند.
وی گفت: برخی از مسائل و مشکلات فعالان بخش خصوصی مرتبط با حوزه قوه مقننه است اما متاسفانه حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کمرنگ است در حالی که حضور نمایندگان در جلسات این شورا می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات بخش خصوصی باشد .

مطالب مرتبط