ظرفیت شبکه تحت‌پوشش برق منطقه‌ای خوزستان افزایش یافت

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰ ق٫ظ
ظرفیت شبکه تحت‌پوشش برق منطقه‌ای خوزستان افزایش یافت برق منطقه‌ای   مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ظرفیت شبکه تحت‌پوشش برق منطقه‌ای استان از مهرماه سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۱۲ مگاولت آمپر در بخش پست‌های انتقال و فوق توزیع و ۱۵۹ کیلومتر مدار خط نیز در سال ۹۸ به بخش خطوط اضافه شده است. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، محمود […]

برق منطقه‌ای

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ظرفیت شبکه تحت‌پوشش برق منطقه‌ای استان از مهرماه سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۱۲ مگاولت آمپر در بخش پست‌های انتقال و فوق توزیع و ۱۵۹ کیلومتر مدار خط نیز در سال ۹۸ به بخش خطوط اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، محمود دشت‌بزرگ با بیان اینکه شبکه برق تحت نظارت این شرکت ظرفیت عبور از تابستان جاری را دارد بیان کرد: اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان ۹۹ انجام شده و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

وی ادامه داد: پس از عبور موفقیت آمیز از تابستان ۹۸ که مشترکان با رعایت الگوی مصرف برق نقش بسزایی در آن داشته‌اند رفع اشکال از شبکه و ظرفیت سازی جدید متناسب با نقاط آسیبی که داشته ایم را در دستور قرار داده ایم تا امروز نگرانی بابت ایجاد خاموشی در شبکه نباشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: در چهار ماه از سال حداکثر بار شبکه برق خوزستان ( خرداد تا شهریور) بیش از هفت هزار و ۶۰۰ مگاوات می رود که رقم قابل توجهی بوده و ممکن است این حجم از بار و گرمای شدید باعث آسیب به تجهیزات و خاموشی های کوتاه مدت در شبکه شود که با آمادگی نیروهای عملیاتی در کمترین زمان ممکن برطرف می شود.

دشت بزرگ با بیان اینکه پیک سال جاری در خرداد ماه با مصرف هفت هزار و ۸۹۶ مگاوات بوده است، ادامه داد: با اقدامات مدیریت مصرفی تاکنون از پیک مصرف سال ۹۸ که هشت هزار و ۸۳ مگاوات بوده عبور نکرده ایم و مشترکین همکاری خوبی در مصرف برق در ساعت های اوج بار داشته اند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: خدمات رسانی در استان خوزستان سختی‌های خاص خودش را داشت و درحال حاضر نیز بیماری کرونا روند بهره برداری از پروژه ها را با کندی رو به رو کرده است اما تمام تلاش مجموعه برق بر این است تا خللی در امر برق‌رسانی ایجاد نشود و شهروندان از برق پایداری برخوردار باشند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ۳۱خردادماه امسال گفته بود استان خوزستان و کلانشهر اهواز در وضعیت زرد مصرف قرار گرفتند و لزوم کاهش پنج درصدی مصرف از سوی مشترکان برای رسیدن به وضعیت سبز در این استان ضروری است تا در این شرایط کرونایی در امر برق رسانی خللی ایجاد نشود و خاموشی ها ناخواسته ناشی از فشار به شبکه، رخ ندهد.

خوزستان در سال نود و هشت ۴۷ هزار و ۸۳۰ گیگاوات ساعت برق تولید کرده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار