بزرگ‌ترین ایستگاه سی‌ان‌جی کشور در اصفهان راه‌اندازی شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ ق٫ظ
بزرگ‌ترین ایستگاه سی‌ان‌جی کشور در اصفهان راه‌اندازی شد همزمان با هفته دولت، ایستگاه CNG مادر برای تامین گاز مناطق خور، جندق، فرخی، انارک، چوپانان و چاه‌ملک در شهرستان نائین به بهره‌برداری رسید. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، سیدمصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: ایستگاه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) مادر به‌عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه سی‌ان‌جی کشور، با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب […]

همزمان با هفته دولت، ایستگاه CNG مادر برای تامین گاز مناطق خور، جندق، فرخی، انارک، چوپانان و چاه‌ملک در شهرستان نائین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، سیدمصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: ایستگاه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) مادر به‌عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه سی‌ان‌جی کشور، با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب در ساعت و هزینه ۱۳ میلیارد تومان اعتبار آغاز به کار کرد. 

وی افزود: برای گازرسانی به مناطق خور، جندق، فرخی، انارک، چوپانان و چاه‌ملک، امکان انتقال گاز از خط سراسری مقدور نبود، بنابراین گاز طبیعی به روش سی‌ان‌جی از طریق تعدادی کمپرسور در ایستگاه مادر، فشرده و با فشار بسیار بالا وارد تانکرهای گاز می‌شود و پس از انتقال به ایستگاه‌های دختر، تغذیه شده و در ادامه پس از تقلیل فشار از ایستگاه‌های دختر، در شبکه شهری توزیع خواهد شد.

به گفته علوی، شبکه‌گذاری و گازرسانی به این شهرها همانند دیگر شهرها در حال انجام است و پس از این که خط انتقال سراسری به استان اصفهان رسید، گازرسانی با تانکرهای گازرسانی حذف می‌شود و سرانجام این شهرها به خط سراسری گاز متصل می‌شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار