استفاده از روش نوین تزریق هوای فشرده برای جمع‎آوری گازهای همراه

تاریخ انتشار: شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸ ق٫ظ
استفاده از روش نوین تزریق هوای فشرده برای جمع‎آوری گازهای همراه تزریق هوای فشرده مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از استفاده از تکنولوژی های جدید در حوزه جمع آوری گازهای همراه نفت برای نخستین بار در این شرکت خبر داد و گفت: استفاده از روش تزریق هوای فشرده از جدیدترین روش های جمع آوری گاز به شمار می رود. به گزارش پایگاه خبری […]

تزریق هوای فشرده

تزریق هوای فشرد

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از استفاده از تکنولوژی های جدید در حوزه جمع آوری گازهای همراه نفت برای نخستین بار در این شرکت خبر داد و گفت: استفاده از روش تزریق هوای فشرده از جدیدترین روش های جمع آوری گاز به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، محسن دهانزاده در حاشیه دومین روز از برگزاری دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری با اشاره به استفاده از روش تزریق هوای فشرده برای جلوگیری از سوزندان گازهای همراه، گفت: با اجرای این پروژه در واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز که هم اکنون از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار است از سوزاندن ۱۲ تا ۱۵ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود که ارزش افزوده ای حدود ۹۷۰ هزار دلار به همراه دارد.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب رویکرد سبز به مشعل ها سبب جلوگیری از سوزاندن ۱۰ میلیون متر مکعب گاز شده که این امر ضمن حذف آلودگی های زیست محیطی، سبب صرفه جویی اقتصادی ۸۰۰ هزار دلاری شده است.

دهانزاده از تلاش برای توانمندسازی پیمانکاران بومی و فعال در حوزه ساخت خبر داد و گفت: نگاه شرکت کارون در حوزه ارتقاء توانمند سازی داخلی نگاه برندینگ است.

به گفته وی، نگاه قطعه سازی انفرادی، نگاه راهبردی نیست از اینرو شرکت کارون بومی سازی پکیج تجهیز کامل را مد نظر دارد در این زمینه موفق عمل کرده است.

دهانزاده افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون هم اکنون در حوزه ساخت تلمبه های تزریق پساب به دانش فنی ایرانی دست یافته است؛ به طوری که موفق شده تلمبه های دیوید براون ایرانی شده را تولید کند. این تلمبه ها در هفته جاری در واحد نمکزدایی ۲ نصب و راه اندازی می شوند.

وی همچنین از دستیابی به دانش ساخت تلمبه های تزریق پساب سولوز خبر داد و گفت این تکنولوژی ایرانی شده با مهندسی معکوس متفاوت است، در این روش دانش فنی تولید شده است که می توان به دیگر شرکت های سازنده انتقال داد.

وی گفت: شرکت نفت و‌گاز کارون در سال جاری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال ساخت داخل قطعات انجام داده، ساخت پکیج ها نیز همچنان به قوت خود باقی است.

دهانزاده از عمل به مسئولیت های اجتماعی از محل صرفه جویی های شرکت نفت و‌گاز کارون خبر داد و گفت: از میان انبوه فعالیت های عام المنفعه این شرکت می توان به تعمیر و‌ بازسازی ۱۸ منزل مسکونی، احداث و‌نگهداری جاده های دسترسی، درختکاری، کاشت نهال، توزیع سبد غذایی، لوازم خانگی، پوشاک، لوازم ورزشی، احداث مدرسه، حسینیه و فضاهای مذهبی، انتقال آب سالم به روستاها و … اشاره کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار