مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان عنوان کرد:کاهش مصرف برق در خوزستان با کشف دستگاه های استخراج ارز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از کشف ۷۳۰ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در روز‌های پایانی پارسال در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ؛ علی خدری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان به برگزاری مانور‌های سراسری عملیات کشف دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز طی پارسال اشاره کرد و گفت: با توجه به مصرف زیاد برق تجهیزات استخراج رمز ارز، گروه‌های بازرسی حراست و مشترکین در ادارات برق سراسر استان به طور مستمر مصارف مشکوک را بررسی و رصد کرده و با متخلفان برخورد می‌کنند.
او با بیان اینکه تعداد ۷۳۰ دستگاه کشف شده نیز طی بازدید‌های نیرو‌های حراست و پلیس برق شهرستان‌ها کشف و با همکاری نیروی انتظامی با دستورمقام قضایی جمع آوری شدند، افزود: به منظور صیانت از حقوق مشترکان برق و بیت المال برخورد وجمع آوری انشعابات غیرمجاز در دستور کار این مدیریت قرار دارد.
دی ماه پارسال نیز تعداد ۲۲۱ دستگاه استخراج بیت کوین (ماینر) غیرمجاز در استان کشف شده است.
دستگاه‌های غیرمجاز تولید ارز دیجیتال (بیت کوین) علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌های ارزان، خسارت جبران ناپذیری به شبکه‌های توزیع برق وارد می‌کند و بخشی از خاموشی‌های ناخواسته را سبب می‌شود.
پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد، اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آن‌ها در ایران غیرمجاز است .

مطالب مرتبط