جشنواره فیلم فجر در تمام استان‌های ایران به طور همزمان برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۶ ق٫ظ
جشنواره فیلم فجر در تمام استان‌های ایران به طور همزمان برگزار می‌شود رئیس سازمان سینمایی از برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر بعد از رکود سینما در دوران کرونا در تمام استان‌های ایران به طور همزمان خبر داد و گفت: این همزمانی در راستای عدالت فرهنگی و هنری و تمرکززدایی صورت می گیرد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، از مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، محمد […]

رئیس سازمان سینمایی از برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر بعد از رکود سینما در دوران کرونا در تمام استان‌های ایران به طور همزمان خبر داد و گفت: این همزمانی در راستای عدالت فرهنگی و هنری و تمرکززدایی صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، از مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، محمد خزاعی گفت: شایسته است که در تمام مناطق ایران جوانان حامی سینما، تماشاگر مهم‌ترین اتفاق سینمایی کشور باشند و این امر باعث یک شور و نشاط ملی می شود. از این  رو سازمان سینمایی حامی اجرای این جریان خواهد بود و  حمایت مالی اکران فیلم‌ها را برعهده خواهد داشت.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه کرونا باعث شد تا چرخ سینما کمی کندتر از قبل حرکت کند؛ توضیح داد: چهلمین جشنواره فیلم فجر در حالی برگزار می‌شود که سینما آسیب دیده این جریان است و به همین دلیل سازمان سینمایی تصمیم گرفته است با برگزاری سراسری جشنواره در سطح استان‌های کشور، شور و شوق را در جامعه بار دیگر تقویت کند. ضمن اینکه جوانان مشتاق بسیاری در شهرهای مختلف ایران حضور دارند که به سینما علاقه‌مند هستند و این امر باعث می‌شود تا آن‌ها نیز در این رویداد مهم سینمایی شرکت کنند و از این فضا استفاده کنند.

 

 

وی  ادامه داد: چتر فجر باید بر فراز کل سینما گسترده باشد و از آن جایی که این جشنواره به مثابه یک رویداد اجتماعی در دل جشن های دهه مبارکه فجر قلمداد می شود لازم است مردم در شهرهای مختلف کشور و به صورت ویژه تر، همه خانواده سینما با سلایق مختلف را در بر بگیرد.

به گفته وی، جشنواره فیلم فجر صرفا یک جشنواره سینمایی نیست، بلکه رویدادی فرهنگی است و باید با نگاهی عدالت محور اثرات و دستاوردهای آن شامل کل جامعه شود.

وی با اشاره به ضرورت رونق سینماها و نشاط عمومی جامعه و استقبال مردم از سینماها خاطرنشان ساخت: جشنواره چهلم باید سرآغازی باشد برای دوره‌ای جدید در سینما و شاهد سیر تحولات ساختاری در سینما باشیم و سینما را بیش از پیش در سبد استفاده خانواده‌ها و جامعه ببینیم.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار