در بیانیه ای خطاب به روحانی؛ نمایندگان مجلس خواستار تعدیل سطح همکاری‌ ایران با آژانس شدند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ ب٫ظ
در بیانیه ای خطاب به روحانی؛ نمایندگان مجلس خواستار تعدیل سطح همکاری‌ ایران با آژانس شدند نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تردید در عزم اروپایی‌ها درخصوص برجام، خواستار تعدیل سطح همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۶۰ نماینده مجلس خطاب به رئیس جمهور از سوی هیات رئیسه قرائت شد. علیرضا رحیمی عضو […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تردید در عزم اروپایی‌ها درخصوص برجام، خواستار تعدیل سطح همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۶۰ نماینده مجلس خطاب به رئیس جمهور از سوی هیات رئیسه قرائت شد.

علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس پیش از قرائت این بیانیه اعلام کرد که امضاهای نمایندگان رو به افزایش است.

وکلای ملت در این بیانیه با اشاره به خروج دولت آمریکا از برجام و پیگیری دولتمردان برای راستی‌آزمایی رفتار اروپایی ها در این زمینه و تردید در عزم عملگرایانه اروپا، خواستار اقدام دولت برای اجرای «قانون اقدام متقابل و متناسب دولت ایران در اجرای برجام» و تعدیل سطح همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند.

در این بیانیه آمده است:

«با خروج آمریکا از برجام، دولتمردان ما پیگیر راستی‌آزمایی رفتار دولت‌های اروپایی در این زمینه هستند؛ اگرچه با عنایت به تجارب گذشته تردید جدی در عزم عملگرایانه‌ اروپایی‌ها وجود دارد، با این حال به عنوان نمایندگان ملت اعلام می‌کنیم که دولت موظف است ضمن پیگیری مجدانه حقوق ملت، درگیر مسامحه نشود و قانون اقدام متناسب و متقابل در اجرای برجام را با عزمی راسخ اجرا کند و سطح همکاری‌های خود با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای را متناسب با شرایط تعدیل کند و با نصب‌العین قرار دادن سه اصل اساسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی یعنی “عزت، حکمت و مصلحت”، روزهای حساس کنونی را مبتنی بر حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی و منافع ملی مدیریت کنند.

بدون شک نقطه اتکای ملت ایران همواره ذات لایزال الهی بوده و مکر شیاطین به خود آنها بر خواهد گشت».

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار