راه‌اندازی ۱۵ سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود

تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۹ ق٫ظ
راه‌اندازی ۱۵ سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود راه‌اندازی ۱۵ سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود رئیس سازمان فضایی ایران از راه‌اندازی ۱۵ سامانه مرتبط با فناوری فضایی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: تلاش این است که توانمندیهای فناوری فضایی در زندگی روزمره مردم کاربردی شود. به گزارش ترانه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محسن بهرامی، با […]

راه‌اندازی ۱۵ سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود

ایستگاه فضایی بین المللی
رئیس سازمان فضایی ایران از راه‌اندازی ۱۵ سامانه مرتبط با فناوری فضایی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: تلاش این است که توانمندیهای فناوری فضایی در زندگی روزمره مردم کاربردی شود.

به گزارش ترانه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محسن بهرامی، با اشاره به الزامات برنامه ششم توسعه کشور در حوزه فضا، اظهار داشت: در جهت در اختیار قراردادن توانمندیهای فناوری فضایی در کشور، راه اندازی ۱۵ سامانه مرتبط با فضا، تا پایان برنامه ششم توسعه به سازمان فضایی ایران تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات نیز تاکید ویژه ای برای استفاده از فضا به منظور خدمت‌رسانی به جامعه دارد، گفت: بخش کاربردهای فضایی به دلیل هیجان طراحی و ساخت ماهواره ها خیلی مغفول مانده است اما باید توجه داشت که تمامی تلاش این است که فناوری فضایی روی زندگی روزمره افراد تاثیر بگذارد.

رئیس سازمان فضایی خاطرنشان کرد: در این راستا مطابق با تکالیف برنامه ششم توسعه، طراحی ۱۵ سامانه فضایی را پیشنهاد داده ایم که تاکنون ۳ سامانه سنجش از دور مرتبط با پایش آماده بهره برداری شده است.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: هم اکنون سامانه «پایش زمین» باهدف تصویربرداری از مکانها و مناطق مختلفی چون تالابها و جنگلها راه اندازی شده و اطلاعاتی چون آتش سوزی جنگلها را در لحظه اعلام کرده و اطلاع می دهد.

وی افزود: سامانه پایش ماهواره زمین با دریافت داده های خام، این اطلاعات را پردازش کرده و در اختیار سازمانهای مرتبط قرار می دهد.

بهرامی گفت: در همین حال سامانه مدیریت بحران و نیز سامانه های مربوط به بخش کشاورزی را نیز طراحی کرده ایم که با همکاری سازمانهای مرتبط، اطلاعات تصاویر ماهواره ای را از طریق ماهواره های سنجش از دور در اختیار این سازمانها قرار می دهیم.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: تمامی تلاش این است که فارغ از پرتاب ماهواره ها، توانمندیهای فناوری فضایی نیز در زندگی روزمره مردم، ملموس و کاربردی شود.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار