روحانی: می‌توانیم در زمینه کیت‌های تشخیص بیماری کرونا صادر‌کننده باشیم

صادرات ماسک
صادرات ماسک

رئیس جمهور ضمن اشاره به امکان صادرات ماسک پس از فراهم کردن نیاز داخل، اظهار داشت: در زمینه کیت های تشخیص ما می توانیم در حال حاضر صادر کننده باشیم

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیات دولت ضمن تاکید بر اهمیت ماه مبارک رمضان گفت:  این ماه، ماه رحمت، برکت و مغفرت است، بهترین روزها و شب‌ها پیش روی ماست، بهترین لحظات به عنوان باز شدن درهای رحمت آسمان در روزهای آینده رو به روی ماست، خداوند فیض خود را بر ما نازل می‌کند و ما باید از این شرایط بهره گیریم. ماه رمضان ماهی است که هم به ما سلامت عطا می‌کند و هم اعتماد و روحیه و مسیر احسان و یاری دیگران را تشویق می کند.

*همیشه ما نیازمند به ماه رمضان هستیم

رئیس جمهور بیان داشت: همیشه ما نیازمند به ماه رمضان هستیم و امسال نیاز ما بیش از همیشه است. بشر در ماه‌های اخیر فهمید چقدر در مقابل قدرت طبیعت و خداوند نا توان است.

وی ادامه داد: دیدیم یک موجود بسیار ریز و نادیدنی از جایی شروع می‌شود، همه جهان را طی می‌کند و تمام مردم جهان را گرفتار می کند و معلوم شد قدرت بشر محدود است. ماه رمضان همیشه توام با خاطره‌هایی از اجتماعت و خواندن قرآن و تجمع در مساجد بود، اما امسال عبادات فردی می شود و ان شا الله اخلاص و توجه مردم و نبود معنویت در اجتماعات به یک نحوی جبران می‌شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هم نیاز به علم و هم نیاز به معنویت داریم، بیان داشت:  ما نیاز به معنویت و علم و دانش داریم معنویت و علم و دانش دستور خداوند است دین ما دین علم و تحقیق و مراجعه به خبره‌ها و متخصصین است و اساس دین ما بر این مبانی استوار است. دین ما دین علم و تحقیق و مراجعه به خبرگان و متخصصین است.

وی با اشاره به اینکه  دعا و معنویت باید بیش از گذشته باشد، بیان داشت: این دو دستی که خداوند بزرگ به ما عنایت کرده است باید یک دست ما به سوی آسمان و دریافت رحمت از خداوند و یک دست ما هم به سوی کار و تلاش و فعالیت هم در زمینه سلامت جامعه و هم در زمینه معیشت جامعه هر دو باشد.

*ویروس کرونا آزمونی برای کارآمدی نظام‌ها در جهان شده است

روحانی تصریح کرد: مردم کاملا مطلع هستند که داستان ویروس کرونا به یک آزمونی برای کارآمدی همه کشورها و نظام‌های جهان تبدیل شده است. همه کشورها در کنار هم در یک رقابت شدید برای سلطه و درمان و کوتاه کردن دوران بیماری و مهمتر برای پیشگیری از شیوع این بیماری است و همه ملت‌ها تلاش می کنند.

رئیس جمهور بیان داشت: بعضی‌ها بیشتر موفق بودند و بعضی‌ها کمتر که البته پایان کار و پائیز است که نمره‌ها مشخص است بنابراین باید به پاییز برسیم که جوجه‌ها را بشماریم و ببینیم پایان کار به کجا می‌رسیم.

وی تصریح کرد: مهارت کادر درمان ما و تسلط و توانمندی آنها در زمینه مقابله و مبارزه با ویروس کرونا روز به روز بیشتر شده است. آمار نشان می دهد که در هفته اول فروردین که تقریبا با سخن گفتن و اقناع مردم که از مردم خواسته شده بود سفرها را کم کنند، مردم پاسخ خوبی دادند.

رئیس جمهور اظهار داشت: مردم ما به کادر درمان و درخواست دولت و همه اندیشمندان، علما و صاحب نظران پاسخ مثبت دادند، یک جهاد عظیم و مستمر در کشور ایجاد شد و همه برای مبارزه با کرونا پای کار آمدند.

*می توانیم کیت‌های تشخیص کرونا صادر کنیم

روحانی ضمن اشاره به امکان صادرات ماسک پس از فراهم کردن نیاز داخل، اظهار داشت: در زمینه کیت های تشخیص ما می توانیم در حال حاضر صادر کننده باشیم.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن مبارزه با کرونا در کشور گفت: باز هم خروج از خانه و رفت و آمد به خانه‌های همدیگر، مخالف پروتکل‌های بهداشتی است.

روحانی تاکید کرد: من خدمت مردم شهادت می‌دهم این دولت و دستگاه‌های اجرایی از آبان پارسال تا الان یک روز استراحت نداشته و تمام روزها مشغول کار بودند و خدا را گواه می‌گیرم نشده است من آخر وقت ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب تماس بگیرم اینها (به طور مثال وزارت بهداشت و کشور ) در دفتر کارشان مشغول خدمت نباشند.

مطالب مرتبط