لاریجانی: مردم ایران عزت خود را حراج نمی کنند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۲ ق٫ظ
لاریجانی: مردم ایران عزت خود را حراج نمی کنند رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تصور می کنند با فشار اقتصادی می توانند خواسته نامعقول و سلطه طلبانه خود را به مردم ایران تحمیل کنند اما بدانند ایرانیان ملتی صبور و اهل تعامل هستند و عزت خود را حراج نمی کنند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز […]

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تصور می کنند با فشار اقتصادی می توانند خواسته نامعقول و سلطه طلبانه خود را به مردم ایران تحمیل کنند اما بدانند ایرانیان ملتی صبور و اهل تعامل هستند و عزت خود را حراج نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز – یکشنبه- مجلس شورای اسلامی با بیان این که در دوره بسیار حساس از جهات بین المللی و از بُعد مولفه های منطقه ای و وضعیت اقتصادی کشور در تاریخ انقلاب قرار داریم، افزود: در تحلیل شرایط و یافتن راه حل ها باید به این مباحث توجه تام داشت.
وی ادامه داد: ملت ایران از جهت بین المللی در جریان است که با همه خصومتی که آمریکا علیه این کشور بعد از انقلاب روا داشت اما در موضوع هسته ای وقتی پیشنهاد مذاکره برای حل مساله را از طریق یکی از کشورهای منطقه ارائه کرد، بعد از طی مراحلی برای سامان دهی پایه های گفت وگو که یکی از آنان پذیرش غنی سازی در ایران بود، ایران پذیرفت مذاکرات در قالب ۱+۵ صورت گیرد تا در این گفت وگوها تحریم ها برداشته شود و مسیر قابل تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی از نظر فناوری هسته ای فراهم شود.
لاریجانی افزود: بعد از دو سال مذاکره توافقی حاصل شد تا امروز که بیش از ۱۲ گزارش از آژانس بین الظمللی انرژی اتمی منتشر شده است، ایران متعهدانه عمل کرد اما در مقابل آمریکا از ابتدا با تعلل و کم کاری به تعهدات خود عمل نکرد تا دوره رییس جمهوری کنونی این کشور که به کلی از توافق خارج شد.
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته مهم این است که مسئولان کشور برای بهبود شرایط کشور مخصوصا از بعد اقتصادی تلاش خود را حتی با مذاکره با دشمن انجام دادند، بعد از خروج آمریکا، اتحادیه اروپا بارها تقاضا کردند که ایران متقابلا و بر اساس حق قانونی خود مقابله به مثل نکند و از توافق هسته ای خارج نشوند و قول دادند که ساز و کارهایی را درنظر بگیرند که منافع توافق هسته ای را برای ایران مهیا کنند.
لاریجانی ادامه داد: برای مرتبه دوم مسئولان کشور این تقاضا را رد نکردند زیرا تا امکان دارد شرایط از نظر اقتصادی برای مردم مشکل نشود البته هنوز این مرحله به نتیجه عملی نرسیده و مذاکرات ادامه دارد.
وی گفت: ازمجموع این مسیر حرکتی یک نکته قطعی است که نظام جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت فناوری هسته ای از همه روش ها برای رفع سوءتفاهم ها و حل مساله به نحوی که فشار اقتصادی بر مردم وارد نشود بهره جست و این مسیر را نیز ادامه می دهد.
وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد وارد مرحله جدیدی شده ایم که جوهره آن این است که طرف مقابل تصور دارد با فشار اقتصادی می تواند خواسته نامعقول و سلطه طلبانه خود را به ملت تحمیل کند این جاست که باید به آنان فهماند که ملت ایران ملتی صبور و اهل تعامل است اما عزت خود را حراج نمی کند و غیرت ملی آنان اجازه نمی دهد که به دلیل خوی استکبارطلبانه آمریکا آینده خود را از نظر پیشرفت فناوری نادیده گیرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار